Vakıf Okulları Hastane Duvarlarına Renk Kattı

Resim sanatının evrensel ve birleştirici gücünü sosyal sorumluluk projesine dâhil eden Sakarya Üniversitesi Özel Vakıf Okulları, SAÜEAH’ın Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nin duvarlarını rengarenk resimlerle süsledi.

Vakıf Okulları Hastane Duvarlarına Renk Kattı
banner3

Sakarya Üniversitesi Özel Vakıf Okulları Eğitim Liderleri olarak hayata renk katmak, şifâ bekleyen hastalara bir nebze de olsa moral vermek amacıyla güzel bir ekip çalışması düzenleyerek, eğitim yuvasından sağlık yuvasına yardım ve desteklerini ulaştırmaya çalıştı. Vakıf okulları, 2017 yılında Eğitim Lideri Gülşah Çeber önderliğindeki gönüllü ekiple "Çocukların dünyasını renklendirelim" projesinin ilk ayağı olarak, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin Acil Servis duvarlarını sevimli figürlerle resimlendirmişti. Etkinliğin ikinci ayağı olarak bu yıl da SAÜEAH’ın Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği yine neşeli ve sevimli görsellerle şenlendirildi.

Vakıf okulları Görsel Sanatlar Eğitim Liderleri Yalçın Dursun ve Kadir Gündüz önderliğinde özel hazırlanmış resimler, gönüllü öğretmenlerce duvarlara nakış gibi işlendi. Resim çalışmasına Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar ile hastane idarecileri de katıldı Vakıflı Eğitim Liderleri etkinlik boyunca gönüllü öğrencilerle birlikte neşeli ve keyifli vakit geçirdiklerini dile getirerek “Çocuklarımızın hayatına renk katmak amacıyla bizleri lâtif ve nazik bir şekilde hastaneye davet ederek misafirperverliklerini sonuna kadar gösteren SAÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinin kıymetli Başhekimi Sn. Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar'a, değerli Başhekim Yardımcıları Sn. Dr. Aysun Atakay'a, Sn. Dr. Mustafa Çelebi‘ye, Kalite ve Destek Hizmetleri Müdürü Sn. Barış Oğuz’a, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sn. Yavuz Bingöl ‘e,  Supervisor Sn. Ebru Dede'ye ve tüm idarî personele nazik ev sahipliklerinden dolayı Vakıf okulları olarak teşekkür ederiz.”  dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER