Uluslararası Öğrenciler Çanakkale'de

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından yürütülen “ Biz Bir Milletiz” projesi kapsamında Sakarya Üniversitesinde okuyan misafir öğrenciler Çanakkale’yi ziyaret etti.

Uluslararası Öğrenciler Çanakkale'de
banner3

Çanakkale ziyareti ile ilgili açıklama yapan Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Cahit Öner; Biz Bir Milletiz Projemiz kapsamında Çanakkale’yi ve tarihi yarımadayı gezdik. Ümmetin renklerinden 90 Uluslararası öğrencimizle gerçekleştirdiğimiz bu projede Osmanlı askerleriyle birlikte sırt sırta savaşan farklı coğrafyalardan birçok müslümanın emperyalist sömürgecilere karşı bu mücadelede şehit olduklarını  ve askerlerimizle yan yana yattıklarını müşahede ettik şeklinde konuştu.

Öner, ülkemizi, şehrimizi okumak için tercih eden öğrencilere ev sahipliği yapmak, onları tanımak, birbirleriyle kaynaştırmak, eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçların çözümüne ortak olmak ve ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilecek vasıflı insanlar olabilmelerine katkı sağlayabilmek amacıyla kurulan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Uluslararası Öğrenci algısının kamuoyunda sağlıklı bir şekilde yerleşmesi için çalışmak, Uluslararası Öğrencilerin eğitim, sağlık, oturum izni konularındaki sıkıntılarıyla ilgilenmek ve bu sıkıntıların çözümü için devlet kurumlarıyla işbirliği yapmayı kendimize misyon olarak belirledik dedi.

Her yıl düzenli olarak Kent Meydanında yapılan Uluslararası Öğrenci Buluşmasına da değinen Öner; Bu yıl 11. sini düzenleyeceğimiz Uluslar arası öğrenci Buluşmamızı Kent Meydanının restorasyon sürecine girecek olması sebebiyle Agora AVM’de yapma kararı aldık. Onlarca ülkenin sosyal kültürel coğrafi ve siyasi yapısının anlatılacağı, ülke malzemeleri ve yöresel danslar ile zenginleştirilecek olan programımız gün boyu sürecek. Sakaryalı tüm halkımızı bekleriz diye vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER