'Ulaşımın Standardını Daha Da Yükselteceğiz'

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Ulaşım alanında pek çok yeniliğe imza attık, bütüncül bir yaklaşım getirdik. Ulaşımın anayasası olan master planımızı hazırladık. Duble yol çalışmalarını hayata geçirdik. Yeni bulvarlar açtık, köprüler inşa ettik. Otobüs filomuzu son teknoloji araçlarla güçlendirdik. Biz; hemşehrilerimizin sağlıklı ve güvenli ulaşımlarını önemsiyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştirmeye, ulaşımın standartını daha da yükseltmeye devam edeceğiz” dedi.

'Ulaşımın Standardını Daha Da Yükselteceğiz'
banner3

Başkan Toçoğlu, şehrin ulaşım geleceğine ilişkin toplantıda bürokratlarıyla bir araya geldi. AKOM’da gerçekleştirilen toplantıda Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan, Ali Oktar, SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Belik, Başkan Danışmanı Prof. Dr. Hamza Al ve daire başkanları yer aldı.

 

Ulaşıma bütüncül yaklaşım

Ulaşıma bütüncül bir yaklaşım getirdiklerini ifade eden Başkan Zeki Toçoğlu, “Ulaşımda kalitenin ve konforun yükselmesi, hemşehrilerimizin rahat ulaşım imkanından faydalanabilmesi için farklı konular üzerinde çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sıklıkla ekibimizle bir araya geliyor, yapabileceklerimiz noktasında görüşmeler yapıyoruz. Bugün de Afet Koordinasyon Merkezimizde şehrimiz ulaşımına ilişkin bir toplantı gerçekleştirerek yapabileceklerimize ilişkin istişarelerde bulunduk” dedi.

 

Ulaşımda konfor ve güven

Ulaşım alanında insan merkezli bir anlayışla hareket ettiklerini ifade ederek sözlerini tamamlayan Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşım alanında pek çok yeniliğe imza attık. İlk olarak ulaşımın anayasası olan master planımızı hazırladık. Trafikte rahat ve konforlu ulaşımları sağlayan duble yol çalışmalarını hayata geçirdik. Yeni bulvarlar açtık, köprüler inşa ettik. Otobüs filomuzu son teknoloji araçlarla güçlendirdik. Biz; hemşehrilerimizin sağlıklı ve güvenli ulaşımlarını önemsiyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER