banner28

Türkmenlere Yardım Boynumuzun Borcu

Sakarya Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ü ziyaret etti.

Türkmenlere Yardım Boynumuzun Borcu
banner3

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ü makamında ziyaret eden Sakarya Alperen Ocakları yönetim kurulu üyeleri, Başkan Öztürk’e faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi.

“Firavun’a Karşı Durmak Yetmez!”

Tüm dünyanın gündeminde olan Bayırbucak meselesi ile ilgili bir kampanya yürüttüklerini belirten Sakarya Alperen Ocakları Üniversite Masası Başkan Yardımcısı Hayati Özsipahi, “Türkmen Dağında yaşanan olaylar kamuoyunun malumudur. Orada zulüm gören insanlar Müslüman Türklerdir. Bizim anlayışımızda Firavun’a karşı durmak yetmez; Musa’nın yanında olmak gerekir. Bu sebeple zulüm altındaki kardeşlerimiz için yardım kampanyası düzenledik. Kampanya çerçevesinde bozulmayacak gıdalar, kışlık kıyafetler vs. topluyoruz. Halkımız Allah’a şükür duyarlı ve bu sayede onlarca yardımı Türkmen kardeşlerimize iletmek üzere teslim aldık. Bu çerçevede Erenler Belediye Başkanımızın da kampanyaya destek olmasını talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Yardım Kampanyasına Tam Destek

Tüm mazlum milletlerin yanında olduklarını belirten Başkan Öztürk ise, “Nerede bir mazlum varsa bizim devletimiz ve milletimiz ona sahip çıkıyor. Hiçbir sebep yokken Rus uçakları ve Katil Esed’in insanlık suçu saldırılarına maruz kalan Türkmenler de bizim kardeşlerimiz, kandaşlarımızdır. Türkmen kardeşlerimize yardım etmek bizim boynumuzun borcudur. Bu mazlum coğrafyaya yardım götürmek için seferber olan Alperenleri kutluyorum. Erenler Belediyesi olarak bu kampanyanın tamamen arkasında olmakla birlikte elimizden ne gelirse yapacağız.” dedi.

Ziyaretin ardından yardım kampanyasında birlikte hareket etmek için program hazırlayan Alperenler ve Başkan Öztürk, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2015, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER