banner28

Türkiye'de İlk Defa Sakarya'da Uygulandı

Çeliktaş, Ar-Ge çalışmaları sonucu projelendirdiği çok amaçlı su deposunun üretimine başladı. Dünya’da yaygın olarak kullanılan çok amaçlı su depoları Türkiye’de ilk defa Çeliktaş tarafından üretildi.

Türkiye'de İlk Defa Sakarya'da Uygulandı
banner3

Çeliktaş Ltd. Şti. genel müdürü Mustafa Çelik, özellikle köylerin içme suyu ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik projelendirilen su depolarının hızlı ve pratik çözüm sunan bir özelliğe sahip olduğunu söyledi.

En küçüğü 25 ton olarak üretilen çok amaçlı betonarme su depolarının 2 gün içinde kurulup hazır hale geldiğini de ifade eden Çelik şöyle devam etti : “25 ton olarak üretilen çok amaçlı su depolarını yan yana monte ederek 50, 75, 100 ton ve daha fazla su depolamak mümkün. Su deposunun en büyük özellikleri fabrikasyon üretim olup, içme suyu haricinde tarımsal amaçlı sulamada, yangın suyu depoları, foseptik tankı gibi çok daha farklı ihtiyaçlarda kullanıma uygun olması, Özellikle yaz aylarında köylerdeki nüfus artışından dolayı su sıkıntısı yaşayan yerlerde pratik ve hızlı çözüm sunan bir özelliğe sahip. Bu sayede su ihtiyaçları kısa sürede karşılanabiliyor. Ayrıca altyapısı olmayan bölgelerde foseptik depo olarak kullanım özelliğiyle yer altı sularının kirlenmesini önleyen bir çözüm getiriyor. Diğer taraftan su tasarrufu amacıyla, yağmur sularının depolanarak saha sonra kullanıma da imkan sağlıyor. Büyük üretim tesislerinin ve yerleşim alanlarında her hangi bir yangında rezerv su olarak da kullanıma imkan vermektedir.”

Türkiye’de ilk defa Sakarya’nın 23 köyünde uygulanan çok amaçlı su deposu projesine Türkiye’nin birçok yerinde de talep geliyor.

30 bin metrekare alan üzerinde faaliyet gösteren Çeliktaş, altyapıya yönelik kanalizasyon elemanları, yağmur suyu elemanları, fiber optik, mobese için altyapı elemanları, demiryolu hatları için ürünler, prefabrik monoblok betonarme ürünler ve kompozit ürünlerin imalatı ve uygulamasını yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2015, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER