banner28

Türkiye Beyazay Derneği Bölge Başkanları Toplantısı Sakarya'da Gerçekleşti

 Türkiye Beyazay Derneği Bölge Başkanları toplantısı Sakarya’da gerçekleşti. Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva engellilere yönelik birçok projeden bahsetti. 

Türkiye Beyazay Derneği Bölge Başkanları Toplantısı Sakarya'da Gerçekleşti
banner3

Türkiye Beyazay Derneği Bölge Başkanları toplantısı Sakarya’da gerçekleşti. Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva program sonunda engellilere yönelik birçok projeden bahsetti. Ayva, “Bu toplantıda şuana kadar yaptığımız çalışmaları değerlendirip buna göre bölge yapılanmasında 1 yıl boyunca uygulayacağımız stratejileri çalışacağız. Temel projemiz ‘Aşmak İçin Haraket’ kampanyası. Aşmak İçin Haraket kampanyası, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesindeki engelli ve engelsizlerin bir arada birbirlerini tanıyarak yaşaması, birbirlerini anlamaları, tanımaları hatta keşfetmelerini öngören bir proje. Bu toplantının Sakarya’da olmasının sebebi Engelsiz Kafe açıldı ve bu Engelsiz Kafe’nin biz Türkiye’de bir model olmasını arzu ediyoruz. Böylelikle Türkiye’nin her yerinde farklı bir alternatif sunma; hem istihdam alanı, hem uygulama eğitim alanında, hem de insanlara farklı bir mekanda hizmet verme alternatifi sunma alanında önemli diye düşünüyorum” diye konuştu. 


BAŞKA ÜLKEDEN GELEN ENGELLİLERE DESTEK VERİYORUZ
Başka ülkelerden gelen engelli vatandaşlara destek verdiklerini de ifade eden Beyazay Derneği Başkanı Ayva, “Burada temel meselelerden birisi de Türkiye’ye gelen engelliler meselesi. Suriye’den veya başka ülkelerden gelip Türkiye’de yaşama durumunda kalan engelliler var. Bunlarında acı çekmeden, Türkiye’de ki engelliler kadar olmasa bile en azından çok acı çekmeden yaşamalarına destek olmak istiyoruz. Temel 3 proje üzerine inşallah yoğunlaşacağız, tabi Türkiye’de Beyazay’ın bu noktadan sonra çok farklı boyutlara geleceğini gözlemliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER