banner28

'Türk Toplumunun Temeli Ailedir'

Milli Birlik Düşünce Derneği Genel Merkezinde Sakarya Üniversitesi  Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün renkli ve eskimeyen simalarından olan Prof. Dr. Mehmet Mehdi Ergüzel ile ‘Gençliğimiz Ve Geleceğimiz’ adlı söyleşi gerçekleştirildi.  

'Türk Toplumunun Temeli Ailedir'
banner3

Milli Birlik Düşünce Derneği Sakarya İl Başkanı Hayati Özsipahi ve yönetiminin öncülüğünde Üniversite Teşkilatı tarafından düzenlenen söyleşide ‘Gençlik ve Gelecek’ üzerine konuşuldu.

Gençlik yıllarında da böyle ortamlarda bulunan ve milli ruhu yaşayan Prof. Dr. Mehmet Mehdi Ergüzel, "Bütün dünya milletlerinin gençlere önem verdiğini ve bu önemin var olduğunu, her milletin gençlik ve gelecek ile ilgili planlarının bulunduğunu, geçmişimizde konferanstan ziyade sohbetin yer aldığını, hakikatin ayrıntıda olduğunu söyledi." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Mehmet Mehdi Ergüzel önemli noktalara değindi:

"50 yıl öncesinde üniversiteler olsun liseler olsun bir hoşgeldin metni ile öğrencilere broşürler verilirdi, okul tanıtılırdı. Şimdi görüyoruz ki maalesef böyle bir uygulama yer almamaktadır. İstikbal, istiklal kavramı ile anlatılır. İstiklalimiz, İstikbalimizdir. İstikbal göklerdedir ama köklerdedir.  Bir davanız varsa bir milletiniz varsa çok çetin bir mücadele içerisinde olmaktasınızdır. Derslerde ilim adamı kimliğimiz ile milli olsun islami olsun insani olsun birtakım mesajlar vermemiz gerekir. Aile çok önemlidir. Türk toplumunun temeli ailedir. Milletin aile ve birlik mayası büyük ölçüde sağlam olduğunu belirtir. Aile sohbetlerini artırmak gerekir. Türk ve İslam Dünyasının mazideki adaletine, şefkatine, ihtişamına önümüzdeki yirmi, kırk, elli yıl içerisinde kavuşur, inşallah..."

Milli Birlik Düşünce Derneği Sakarya Üniversitesi Teşkilatından Özcan Kocakaplan; “Hocamızı derneğimizde ağırladığımız için çok mutluyuz. Hocamızın, "Adam olmak uzun bir yolculuktur, şahsiyet gerektirir.” cümlesinden yola çıkarak gençlik hayatımızda bizlere fikirleri ile yol ve yön gösterecek hocalarımızı derneğimizde ağırlamaya devam edeceğiz. Davetimizi kırmayıp derneğimize teşrif eden hocamıza ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederiz." dedi.

Söyleşiye Milli Birlik Düşünce Derneği Sakarya İl Teşkilatı, Serdivan İlçe Teşkilatı, Erenler İlçe Teşkilatı, Üniversite Teşkilatı, Ortaöğretim Teşkilatı katılım sağladı. Prof. Dr. Mehmet Mehdi Ergüzel tarih kokan sayfaların yer aldığı kütüphanesinden derneğimize kitap bağışında bulundu. Söyleşi sonunda Milli Birlik Düşünce Derneği Sakarya İl Başkanı Hayati Özsipahi tarafından Prof. Dr. Mehmet Mehdi Ergüzel‘e Genel Merkezimizin 15 Temmuz Dergisi takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER