banner28

Türk Sağlık Sen Den Başkan Özkaraman'a Ziyaret

Türk Sağlık Sen Taraklı İlçe Temsilcisi Yusuf Kabak ve Türk Sağlık Sen işyeri temsilcisi Gülay Yanıç ile Taraklı’da yapılacak olan Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) Aile Sağlığı Merkezi (ASM) hizmet binasının yıkım ve yapım aşamasında gerek vatandaşların gerekse Taraklı’da sağlık hizmeti veren sağlık personelin mağdur edilmemesi için Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ile fikir alışverişinde bulundu.

Türk Sağlık Sen Den Başkan Özkaraman'a Ziyaret
banner3

Proje kapsamında yıkılacak lojman binasında oturan ve halen oturma hakları devam edenlerin kamu lojmanlarına yerleştirilmeleri yönünde girişimde bulunulmasını talep ederek projenin biran önce hayata geçirilmesini istediler. Taraklı’nın uzun yıllar mevcut şartlardan dolayı çok kısıtlı olarak yararlandığı sağlık hizmetlerinden çevre İlçelerimizdekiler kadar yararlanmasını istediklerini belirten Türk Sağlık Sen İlçe Temsilcisi Yusuf Kabak " Entegre olmanın meyvesini verdiğini Halk Sağlığı Müdürlüğünce 24 saat acil nöbet ekibi oluşturulması neticesi, halkımız kesintisiz 24 saat sağlık hizmeti almaktadır. Yani günün her saatinde nöbetçi hekimle sağlık problemlerini paylaşabileceklerdir. Bununla beraber yeni yapılacak olan binayla  fiziki şartlarda düzeldiğinde bazı tahlil vb işler için vatandaşlarımız sevk edilmeyip yerinde hizmet alacaklardır. Taraklı’da Entegre TSM-ASM binasını kazandıranlara Türk Sağlık Sen olarak teşekkür ederiz" dedi

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkarama’da, ziyaretten son derece memnun olduğunu, Taraklı’da faaliyet gösteren sivil toplum temsilcileriyle her zaman yakın çalıştığını, hizmet noktasında gelecek her türlü fikre açık olduklarını belirtti. İlçeye yakışır bir sağlık tesisini kazandırdıklarına inandığını yakında yapacağı Ankara ziyaretinde ise meseleyi biraz  daha ileriye taşıyıp E1 İlçe Hastanesi şekline dönüştürmeyi talep edeceğini ve bütün bunlar yapılırken kimseyi mağdur etmeyeceklerini, halkımıza  yeni bina yapılana kadar en kısa zamanda erişebileceği bir yerde sağlık hizmeti verilmeye devam edeceğini söyledi. Bu tür fikir alışverişlerinin sürekli olmasını diledi."  Ayrıca yıkım işlemi için baharda başlanacağını gerekli ödeneğin ise hazır olduğunu da dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2015, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER