banner28

Türk Harb-İş'ten BMC Açıklaması

Türk Harb-İş, Tank Palet ve TÜVASAŞ‘ın BMC’nin başında bulunan Ethem Sancak’a devredileceği iddialarına basın açıklaması yaptı.

Türk Harb-İş'ten BMC Açıklaması
banner3

İlimizde uzun yıllardır üretim yapan TÜVASAŞ ve Tank Palet firmalarını Ethem Sancak’a devredileceği iddialarının ortaya atılması üzerine açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Türk Harb-İş sendikası Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz, ‘’Ethem Sancak’ın bir konuşmasında artık Milli Tankımızı, Hızlı Trenimizi ve Yerli Motorumuzu yapacağız bunun sözünü de aldık dediği doğrudur. Ancak, Milli Tankımızı yapmak için fabrikamız olan Tank Palet, Ana yüklenici olarak kullanmak istediği yani Altay Tankını fabrikamızda orada görev yapan Subay, Astsubay, işçi ve Memur arkadaşlarla beraber yapılacağını, Türkiye'nin gurur duyduğu ve Avrupa ülkelerinin kıskandığı Fırtına Obüslerinin imalatını devam ederken böyle bir imalatı durdurup Fabrikamızın BMC ye devredilmesi asla söz konusu değildir’’ dedi.

Yavuz, böyle bir haberin ortaya çıkmasının tüm Sakarya kamuoyunu rahatsız ettiğini dile getirdi. Edilen bilgilere göre Ethem Sancak’ın bu fabrikaların kendilerine devir edileceği ile ilgili hiçbir ibaresi olmadığını söyledi. Yaşar, bu fabrikaların çok kapsamlı olduğunu dolayısı ile fabrikalarla daha büyük projelere imza atacaklarını, fabrikaların özelleştirilmesi veya  satılması asla gündemlerinde olmadığını söyleyerek sözlerini noktaladı.

 

HABER: FATMA DURU

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER