Türk Bayrağını Genç Sporcular Dalgalandıracak

Dünya Supersport şampiyonu Kenan Sofuoğlu, hafta sonu İtalya’da gerçekleşecek yarışlar öncesi Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın misafiri oldu.

Türk Bayrağını Genç Sporcular Dalgalandıracak
banner3

Sofuoğlu yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanımın isteği ve ailemle de yaptığım istişareler üzerine yarış kariyerimi, 12-13 Mayıs’ta İtalya’da yapacağım jübileyle noktalayacağım, Allah’a şükürler olsun, 20 yıllık spor hayatımda 5 kez şampiyonluk nasip oldu. Bu süre içerisinde birçok gencin bu spora yönelmesine vesile olduk. Sıra onlarda, Türk Bayrağını onlar dalgalandıracaklar.” dedi.

Başarılarıyla Göğsümüzü Kabarttı

Kariyerine, birçok şampiyonluk sığdıran Kenan Sofuoğlu’na yeni hayatında başarılar dileyen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “O’nu her izlediğimizde yüreğimiz ağzımıza geliyordu. Ama yarış sonrası kazandığı birincilikler hep göğsümüzü kabarttı. O ne yaparsa yapsın, nerede olursa olsun her zaman başarılara imza atacaktır. Spor bilgisi ve engin tecrübesiyle nice gençlerin yetişmesine katkı sunacak ve nice şampiyonlara ışık tutacaktır” dedi.

İtalya’da gerçekleşecek yarış için Sofuoğlu’na başarılar dileyen Başkan Alemdar, “Son kez piste çıktığında tüm hemşehrilerinin duası, Kenan Sofuoğlu’nun yanında olacak. Jübilesini şampiyonlukla taçlandıracağına inanıyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER