TÜMSİAD Başkanı Ölmez Berat Kandilini Kutladı

TÜMSİAD Başkanı Ahmet Ölmez, idrak edeceğimiz Berat Gecesiyle ilgili bir kutlama mesajı yayınladı.

TÜMSİAD Başkanı Ölmez Berat Kandilini Kutladı
banner3

Bu kutlu gecenin tüm insanlığının kurtuluşuna vesile olması temennisinde bulunan Başkan Ölmez, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Ramazan ayının müjdecisi olan kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat Kandili, Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir.

Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Allah’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür. Bu gece vesilesiyle her türlü fitne ve fesattan kendimizi ayrı tutmalıyız. Bu gecede, insanların kendilerini ve yaptıklarını bir kez daha gözden geçirmesi ve sorumluluklarını hatırlaması bakımından bir fırsattır. 

Bu duygularla İslam Âleminin, Sakarya’lı hemşerilerimizin  ve tüm TÜMSİAD ailesinin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, yapılan dua, istiğfar, tövbe ve tüm ibadetlerin kabulünü diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER