banner28

Tozlu Semt Polikliniği Hastaneyi Aratmıyor

Yenikent Devlet Hastanesi Tozlu Semt Polikliniği’nde boş alanlar değerlendirilerek yeni düzenlemeler yapıldı. Sağlık tesisinde poliklinik sayısı 16’ya çıkarılırken, günlük muayene sayısı ise 800’e yükseldi.

Tozlu Semt Polikliniği Hastaneyi Aratmıyor
banner3

GÜNDE 800 HASTA

Yapılan yeni düzenlemelerle küçük bir hastaneyi aratmayan Yenikent Devlet Hastanesi Tozlu Semt Polikliniği’nde günlük muayene sayısı 800 hastaya yükseldi. Şehir merkezinde vatandaşların kolay ulaşabildiği sağlık tesisinde yapılan düzenlemeleri yerinde inceleyen Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam ile İdari Hizmetler Başkanı Dr. Hasan Bektaş, Yenikent Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Adil Murat Akgül’den bilgi aldı.

POLİKLİNİK SAYISI ARTTI

Başhekim Akgül, yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla Tozlu Semt Polikliniği’ni yenilediklerini dile getirdi. Hastaların muayene olduğu odaların genişletildiğini ve bekleme alanlarında yeni düzenlemelerin yapıldığını anlatan Akgül, sağlık tesisinde mevcut 9 polikliniğin 16’ya çıkarıldığını belirtti. Başhekim Akgül, sağlık tesisinde Beyin Cerrahi, Cildiye, Çocuk Hastalıkları, Dahiliye, Genel Cerrahi, Göz, Psikiyatri, Fizik, Kulak Burun Boğaz, Üroloji, Ortopedi ve Radyoloji branşlarında poliklinik hizmeti verildiğini kaydetti.

ULTRASON VE TAHLİLLER

Mini çocuk oyun alanı kazandırılan sağlık tesisinde röntgen, ultrason çekimi ve tahlil işlemlerinin yapıldığını da dile getiren Akgül “Binanın içinde yapılan değişikliklerin yanında Adapazarı Belediyesi tarafından bina girişinde bulunan alanda güzel bir çevre düzenlemesi yapıldı. Genel Sekreterliğimizin desteğiyle gerçekleştirdiğimiz bu çalışmaların vatandaşımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” dedi. Genel Sekreter Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, şehrin merkezinde ulaşılabilirlik açısından önemli bir sağlık tesisi olan Tozlu Semt Polikliniği’nde yapılan düzenlemelerle daha fazla kişiye, daha iyi imkanlarda sağlık hizmet verileceğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2017, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER