banner28

Tok'dan Çimento Fabrikası Çıkışı! VERİMLİ ARAZİLERE BU FABRİKA KABUL EDİLEMEZ!

AK Parti Sakarya il başkan yardımcısı Enver Tok Geyve’de kurulacağı söylenen çimento fabrikasına karşı olduklarını açıkladı. AK Parti Çevre Şehir ve Kültür işlerinden sorumlu İl başka yardımcısı “Çimento Fabrikası yerine gıda organize sanayi bölgesi kurulmalıdır.” Dedi.

Tok'dan Çimento Fabrikası Çıkışı! VERİMLİ ARAZİLERE BU FABRİKA KABUL EDİLEMEZ!
banner3

AK Parti Sakarya Çevre, Şehir ve Kültür’ den sorumlu il başkan yardımcısı Enver Tok sebze ve meyve diyarı Geyve de kurulmaya çalışan çimento fabrikasına karşı olduklarını bildirdi.

VERİMLİ ARAZİLERE BU FABRİKA KABUL EDİLEMEZ!

Tok yaptığı açıklamada bölgenin verimli tarım arazileri ile öne çıktığını vurgulayarak “Meyve çeşitliği bakımından ön plana çıkmış olan Geyve de böyle bir yatırımın yapılması ilçeye yapılacak en büyük kötülüktür. Çimento fabrikaları bu tür verimli topraklar yerine bozkır ve tarım vasfını yitirmiş bölgelere yapılmalıdır. Çünkü bu tür yatırımlar üretimi esnasında yoğun bir enerji kullanımı ile başta sülfür oksitleri, partikül madde ve karbondioksit ile çevre kirliliğine neden olmakta. Bu da insan sağlığını olumsuz etkilemektedir.” ifadelerini kullandı.

 

HAK GASPI OLUR!

İl başkan yardımcısı Tok açıklamasının devamında “Halka rağmen doğru olmayan bir yere çimento fabrikasının yapılması en temel insan haklarından olan “SAĞLIKLI YAŞAMA” hakkını gasp edilmesi olarak kabul edilmelidir”.  dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2016, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER