TKGD'den, TR Danışmanlığa Plaketle Teşekkür

Toplumsal Dayanışma Ve Kadın Gelişim Derneği (TKGD) yapmış olduğu ve yapacağı hizmetlerden dolayı TR Danışmanlığına plaketle teşekkür etti.

TKGD'den, TR Danışmanlığa Plaketle Teşekkür
banner3

Aynı zamanda TKGD başkan vekili olan TR Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Balta'ya plaketinin takdim edildiği törende, TKGD başkan yardımcısı Gönül Keskin, denetleme kurulu başkan yardımcısı ve kadın kolları başkanı Azade Nalburoğlu ve onur üyesi Seza Keskin de hazır bulundu. bulundu.

ÖRNEK ROL MODEL

Plaketi TKGD  adına  takdim eden Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Lüleci, toplumun geleceğinin mimarı olan kadınlara dokunmak, eğitmek ve bilinçlendirmek, bilgilendirmek gibi bir misyon edindiklerini belirterek; “ Çünkü 'eğitimli kadın artı eğitimli toplum' diye düşünüyoruz. Bunu başarmak için de sivil toplum kuruluşlarının bilinçli yol alması, toplum yararına hizmet etmesi,  devlet ile yan yana olması çok önemli. Bu noktada derneğimizin kurumsallaşmasında TR Danışmanlığın katkısı yadsınamaz bir gerçek. Verdiği ücretsiz seminerler ile daha da bilinçli yol almaktayız.  TR Danışmanlığın bu örnek rol model yaklaşımına ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

TOPLUMA BİLİNÇ KATAR

Plaketi alan TR Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Balta, sivil toplum kuruluşlarına verilen desteğin toplumun gelişimi için önemli olduğunun altını çizerek, “Sivil toplum kuruluşlarının kurumsallığı başarmaları topluma daha da bilinçli katkı sağlamalarına yol açar” ifadelerine yer verdi. Emeğinin ve katkılarının değer görmesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Balta, “Bu benim dünyaya gelmeme sebep olan annemden ve hayatımdaki diğer değerli kadınlardan dolayı görevim” derken, “Toplumda herkesin sosyal sorumluluk bilinci ile sivil toplum kuruluşlarına destek olması gerektiğini, TKGD de din, dil, ırk, cinsiyet, siyasi görüş ve statü ayırımı yapılmaksızın çalışmalar yürütüldüğü için de seve seve destek oluyorum” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2018, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER