Tır Yıktı SEDAŞ Yaptı

SEDAŞ enerjinin kesintisiz olarak şebekede sürekli var olması için her kesintiye hızla müdahale ederek bir an önce yeniden elektrik vermek için ekipleri ile mücadele ediyor.

Tır Yıktı SEDAŞ Yaptı
banner3

SEDAŞ ekipleri enerji kesintilerine hızla müdahale için alarmda bekliyor. SEDAŞ elektrik kullanıcılarının elektriksiz kalmaması için adeta sahada her tür kesintiyle mücadele ediyor. Bu tür olaylardan en son yaşananı da bir tırın Sakarya’nın  Pamukova İlçesinde  D-650 kara yolu Turgutlu Mahallesinde bir akaryakıt istasyonunda manevra yaparken meydana geldi. Otomobil taşıyan tır, SEDAŞ’ın elektrik şebekesine ait orta gerilim hattının demir örgülü direğine çarptı. tır çarpmasının etkisi ile orta gerilim hattı direği  devrilirken, D-650 kara yolu iki yönlü trafiğe kapandı. Pamukova Trafo Merkezi köyler grubu çıkışına ait direğe tır çarpınca, SEDAŞ ekipleri bu çıkışa ait hatların bağlantısını açtı ve Köy Gruplarına yeniden enerji verme işlemini gerçekleştirdi. Yıkılan direk onarım için boşa çıkarıldı.

SEDAŞ HIZLA MÜDAHALE ETTİ

N.Kemal Y’nin kullandığı 34 AN…. plakalı otomobil yüklü tırın çarptığı 34 Bin 500 Voltluk yüksek gerilim enerji nakil hattının iletkenleri koparak kara yolu üzerine düştü. SEDAŞ Şebeke operasyon ekipleri, orta gerilim hattının toparlanması ve tehlikenin önlenmesi için hızla olaya  müdahale ettiler.  SEDAŞ ekipleri orta gerilim hattını onarmak için çalışma başlatırken, yol yaklaşık yarım saat trafiğe kapalı kaldıktan sonra trafik ekiplerinin de müdahalesi ile D-650 kara yolunda  trafik akışı kontrollü olarak tekrar sağlandı. SEDAŞ ekipleri  orta gerilim direği ve elektrik şebekesi hattının onarım çalışmalarını sağlarken, trafik ekipleri orta gerilip hattına çarpan tır şoförüne cezai işlem uyguladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER