banner28

'Teşvik Politikaları Sahada Karşılığını Buluyor'

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, TÜİK’in 2018 ilk çeyreğinde gayrisafi yurtiçi hasıla verisinin açıklandığını belirterek ‘’Teşvik politikalarının sahada karşılığını bulduğunu ve Türkiye ekonomisinin ilk çeyrekte yüzde 7,4 büyüdüğünü söyledi.

'Teşvik Politikaları Sahada Karşılığını Buluyor'
banner3

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) bir önceki yıla oranla Gayrisafi yurtiçi hasılayı oluşturan Tarım Sektörü yüzde 4.6, sanayi sektörü yüzde 8.8, inşaat sektörü yüzde 6.9 arttı. Ticaret, ulaştırma, konaklama ve yiyecek ile hizmetler sektörünün katma değeri ise yüzde 10 arttı.

 

Açıklanan 2018 Büyüme rakamlarıyla ilgili açıklamada bulunan TÜMSİAD Başkanı Ahmet Ölmez, ‘’Büyüme rakamlarının bu dönem içerisinde yüzde 7,4 olarak gerçekleşmesi ve özellikle açıklanan verilerin sanayi sektörünün inşaat sektöründen fazla büyüdüğünü göstermesi iş dünyası tarafından olumlu karşılanmıştır.


Rakamlar gösteriyor ki ekonominin çarkları dönmektedir. Devletimiz tarafından uygulanan teşvik politikaları sahada karşılığını bulmaktadır. Mevcut durumda harcamaya dayalı olarak enflasyonda bir miktar artış gözlenebilir. Ancak seçim sonrası artacak güven ortamında sanayileşmenin daha da hız kazanacağını değerlendiriyoruz. Güçlü Türkiye ve güçlü ekonomi için üretmeye devam edeceğiz. Dedi.   

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER