banner28

Tes-İş 'li Öğrenciler Suriyeli Çocukları Ziyaret Etti

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi Toplumsal Hizmet Kulübü öğrencileri Karaman Geçici Eğitim Merkezinde öğrenim gören Suriyeli anasınıfı öğrencilerini ziyaret etti.

Tes-İş 'li Öğrenciler Suriyeli Çocukları Ziyaret Etti
banner3

Toplumsal Hizmet Kulübü üyesi öğrenciler Suriyeli minik kardeşlerini ziyaret ederek onlara pasta börek ikram ettiler ve oyuncaklar hediye ederek onlarla oyunlar oynadılar.

Toplumsal Hizmet Kulübü Başkanı Sude Kasımoğlu; sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Karaman Geçici Eğitim Merkezinde öğrenim gören Suriyeli minik kardeşlerimizi ziyaret ettik. Onlara hediyeler aldık ve birlikte oyunlar oynayarak bir süre vakit geçirdik. Birbirinden güzel çocuklarla bir arada olmak gerçekten çok keyif vericiydi hiç ayrılmak istemedik. Çok duygulu ve anlamlı bir ziyaret olduğunu düşünüyorum. Burada çocuklar bir taraftan Suriyeli öğretmenlerden kendi dillerini ve kültürlerini unutmadan eğitim görüyorlar bir taraftan da Türk öğretmenlerden Türkçe dersler alıyorlar dedi.

Toplumsal Hizmet Kulübü Sosyal Sorumluluk Komisyonu Başkanı Gamze Kabasakal; Dinimizin emrettiği bütün ibadetler gibi yardımseverlik de, Allah’a iyi bir kulluk yapmanın yanında, Müslümanların birlik,  beraberlik ve kardeşlik vesilesidir. Peygamberimiz; Sizden biriniz, kendisi için arzu edip istediği şeyi, din kardeşi için de arzu edip istemedikçe, gerçek anlamda iman etmiş olmaz. Müslüman, Müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu düşmanına teslim etmez. Kim, mümin kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir diye buyuruyor. Bizlerin dünya görüşü de bu minval üzere kurulu olmalıdır. Bu sebeple bizler kulüp olarak bir taraftan yetim sponsorluğu projesi yürütüyoruz bir taraftan Halepli mağdur ve mazlum kardeşlerimiz için insani yardım çalışması yapıyoruz diğer taraftan bu tür sosyal sorumluluk çalışmaları ile hayatı daha yaşanabilir hale getirmek istiyoruz. Bu çalışmalarımızda bizlerden desteğini esirgemeyen tüm öğretmenlerimize ve  öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2016, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER