Tekrar Askere Gitmek İçin Dilekçe Verdi

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde daha önceden askerlik görevini yerine getiren bir kişi tekrardan gönüllü askerlik yapmak için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’ya dilekçe verdi.

Tekrar Askere Gitmek İçin Dilekçe Verdi
banner3

Son zamanlarda Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde yaşanan terör olayları sonrasında çok sayıda asker, polis şehit olurken, çok sayıda vatandaş, polis ve asker yaralanmıştı. Sakarya’nın Akyazı ilçesinde ikamet ettiği öğrenilen 24 yaşındaki Ziya Özlü isimli genç 2012 yılında 1991-3 devre olarak Askerlik görevini yaptığı  Hakkari Yüksekova Dağlıca bölgesi Gönüllü  Asker olarak gitmek için Türk Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanlığına dilekçe verdi.

Gönüllü asker olmak istediğini belirten Ziya Özlü yaptığı açıklamada, “Son günlerde ülkemizde yaşanan  terör saldırıları beni derinden üzmüştür. 1991-3 devre olarak Hakkari Yüksekova  Dağlıca Yesiltaş Karakolunda Piyade Çavuş rütbesiyle Vatani görevimi tamamladım. 19 Haziran 2012’de karakolumuzda PKK terör örgütü tarafından saldırı düzenlenmişti ve 8 Silah arkadaşımı kaybettiğim terör saldırısında elimizden gelen bütün mücadeleyi verdik ve her zamanda vermeye de hazırım. Türk Silahlı Kuvvetlerine Vatanım için, bayrağım  için gerekirse canımı seve seve feda ederim, gönüllü  asker olarak her türlü hizmete hazır olduğumu  bildirmek için dilekçe yazdım" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER