banner28

Tarım Turizm Ve Sanayide Çıta Yükselecek

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanlığı görevini devralan Yaşar Coşkun ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Başkan Toçoğlu, “Turizm, tarım ve sanayiyi bir arada yürütmeliyiz. Turizm potansiyelimiz var. Tarım ve sanayide iyi durumdayız. Tarım, turizm ve sanayide çıtayı hep birlikte yükselteceğiz.” dedi.

Tarım Turizm Ve Sanayide Çıta Yükselecek
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanlığı görevini devralan Yaşar Coşkun ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. MÜSİAD Sakarya Şubesi’nde gerçekleştirilen buluşmada Başkan Toçoğlu, derneğin yürüttüğü faaliyetler hakkında Coşkun’dan bilgiler aldı.

 

Hep birlikte Sakarya olacağız

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, “Sizleri aramızda görmekten büyük memnuniyet duyduk. Burası sizin eviniz. İnşallah şehrimiz için ortak projelere imza atarız. Biz üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Referandum sürecinin de vatandaşlarımıza iyi anlatılması gerektiğini düşünüyoruz. Bizlerde bu konuda bazı çalışmalar gerçekleştireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Sakarya olacağız” dedi.

 

İş dünyasıyla ortak çalışmalar

Başkan Toçoğlu, “Kısa süre önce sizleri Büyükşehir Belediyemizde misafir etmiştik. Bunun üzerine bir iade-i ziyaret yapalım istedik. Yeni oluşumunuzun tekrardan hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız, iş dünyasına özel bir önem gösteriyor. Bizlerde yerelde iş dünyamızın temsilcileriyle işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kuruluşlarımızın güçlenmesi adına desteklerde bulunuyoruz” dedi.

 

Otopark projesi

Başkan Toçoğlu, “Son meclis toplantımızda şehrimiz için önemli kararlar aldık. Milli Eğitim Bakanlığımızla bir protokol yapacağız. Merkezde bulunan Atatürk İlkokulu’nu yeni stadyumun bulunduğu bölgeye taşıyarak, okulun bulunduğu alana şehrin geleceğine hizmet edecek yüksek kapasiteli bir otopark düşüncemiz var. Böylece bölge esnafımızın da yüzü gülecek. Ayrıca ilk katlı otoparkımızı da önümüzdeki günlerde hizmete alacağız” diye konuştu.

 

Nitelikli ve zararsız sanayi

“Göreve geldiğimizden beri 4 yeni OSB’nin kuruluşuna katkı sağladık. Bir taraftan gelişirken bir taraftan da yaşam alanlarımızı koruyoruz. Turizm potansiyelimiz var. Tarım ve sanayide iyi durumdayız. Turizm, tarım ve sanayiyi bir arada yürütmeliyiz. Sadece nitelikli ve zararsız sanayiden yana olmalıyız. Tarım, turizm ve sanayide çıtayı hep birlikte yükselteceğiz.”

 

Sakarya’dan Türkiye ortalamasına katkı

“Ülkemizin geleceğini ilgilendiren çok önemli bir referanduma doğru gidiyoruz. 2013'e kadar Sayın Cumhurbaşkanımızın lider karizmasıyla bir yerlere geldik. Ancak sistem artık tıkandı. Anayasa değişikliğini içeren sistem Türkiye’nin ayağındaki prangaları çözecek. Referandum da Sakarya'da bir sorun olacağını sanmıyorum. Türkiye ortalamasına katkı sunma hedefindeyiz. İnşallah referandumda hep birlikte başarılı bir sonuç elde edeceğiz.”

 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER