Tanta: Otoyol Kenarları Ağaçlandırılacak

Sapanca Kent Şurası’nın Nisan ayı toplantısı Celalettin Tanta başkanlığında yapıldı. Toplantıda özellikle gürültü kirliliğine sebep olan otoyolun çevresinin ağaçlandırılması için somut adım atılmasına karar verildi.

Tanta: Otoyol Kenarları Ağaçlandırılacak
banner3

Gülizar Kafe Restoran’da düzenlenen Sakarya Kent Şurası Başkanı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu’nun da hazır bulunduğu toplantıda bugüne kadar ele alınan sorunlar değerlendirildi.

ATÖLYE SAHİPLERİ ŞİKAYETÇİ

Kent Şurası’nın açılış konuşması yapan Başkan Celalettin Tanta, şuranın kuruluşunun üzerinden tam 1 yıl geçtiğini belirterek, bu süreçte gündeme getirdikleri sorunların çözümü konusunda yetkililerle gerekli iletişimin kurulduğunu kaydetti. Yanık Mahallesi’nde Onduline Fabrikası’nın bulunduğu bölgede irili ufaklı birkaç atölye ve sanayi kuruluşunun bulunduğu belirten Tanta, “Atölyeler ve işletmeler oraya yapılırken belediye işletmelerden alt yapı parası alıyormuş. Bu parayı almalarına rağmen belediye buraya herhangi bir katkıda bulunmamakta. Ve işletme sahipleri bundan şikayetçi. Belediyemiz bu konuda o bölgede bir çalışma yapmalı” dedi.

OTOYOL AĞAÇLANDIRILACAK

Sapanca esnafının Sapanca’nın sorunlarına kayıtsız kaldığını da öne süren Celalettin Tanta, ilçenin turizm bölgesi olması münasebetiyle otoyoldan kaynaklanan ses kirliliğinin önüne geçilmesi için kenarlarının ağaçlandırılması yönünde önümüzdeki günlerde Kent Şurası olarak somut adımlar atacaklarını kaydetti ve “Bu çalışmamızda sona geldik ve hedefimize ulaşmak için kendimize 1 aylık bir süre tanıdık. Ağaçlandırılması için yönetim kurulundan 2 arkadaşımız yasal takip işlerini yürütecek” ifadesini kullandı. Tanta, Ramazan ayı içerisinde de bazı etkinliklere imza atacaklarını da sözlerine ekledi. Hami YULUĞ

 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER