Tamamen Yanan Camide Enkaz Kaldırma Çalışmaları Başladı

Kısa bir süre önce, bilinmeyen bir nedenle tamamen yanarak hizmet dışı kalan Eski Yüzevler Camisi, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’ in girişimleriyle yeni baştan inşa edilecek.

Tamamen Yanan Camide Enkaz Kaldırma Çalışmaları Başladı
banner3

Cami alanında enkaz kaldırma çalışmalarını başlatan Sapanca Belediyesi Teknik İşler Müdürlüğü ekiplerine, Eski Yüzevler Camisi cemaatinden de yardım edenler de bulunmakta.

Enkaz kaldırma çalışmaları başladığında mahalle sakinlerini ziyaret eden Başkan Yılmazer, eski caminin yerine daha rahat dini vecibelerin yerine getirileceği bir büyüklük ve özel mimaride Göl Mahallesi’ne yeni bir cami kazandırılması işiyle bizzat ilgileneceğini belirtti. Göl Mahallesi sakinleri de Başkan Yılmazer’e çok özel teşekkürleriyle minnet duygularını belirttiler.

Eski caminin yandığı günden beri yeni cami yapımı için hassasiyet taşıdığını ve bu durumu hemen ilgililerle paylaştığını ifade eden Başkan Yılmazer, yangından sonra enkaz halinde bulunan caminin yeniden restore imkanlarını çeşitli çevrelerle görüştüğü için enkaz kaldırma çalışmaları için biraz beklemek durumunda olduklarını vurguladı. En yakın zamanda, eski camiyi hiç aratmayacak daha modern ve geleneksel mimariyi yansıtacak bir ibadethaneyi Göl Mahallesi’ne kazandıracaklarını belirterek, şimdiden katkıda bulunacak tüm hayırseverlere teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2016, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER