banner28

SYKD'de Kongre Heyecanı

2002 yılında 54 kurucu üye tarafından kurulan Sakarya Yerel Kültür Derneği, 27 Aralık 2015 Pazar Günü 5. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirecek.

SYKD'de Kongre Heyecanı
banner3

Kurulduğu ilk günden itibaren düzenlediği sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra, Sakarya ilinin her alanda gelişmesine katkı sağlayacak projelere verdiği desteklerle

İlimizin en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olan Sakarya Yerel Kültür Derneği’nde, olağan genel kurul öncesi büyük heyecan yaşanıyor.

 

Ramada Otel’de yapılacak kongrede yeniden göreve talip olacağını belirten SYKD Başkanı Necmettin Kırık, derneklerinin 2002 yılında 54 kurucu üye tarafından büyük emek ve gayretlerle kurulduğuna dikkat çekerek, tüm kongrelerde olduğu gibi, 27 Aralık’ta yapılacak 5. Olağan genel kurulda da birlik ve beraberlik içinde, yeni hedefler ve hizmetlerde bulunmak, 750 yıllık Manav Kültürünü yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak amacıyla çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Başkan Kırık, Sakarya ili ve bölgemizdeki tüm Manav Kültürüne mensup vatandaşların tek derneğinin Sakarya Yerel Kültür Derneği olduğunu belirterek, tüm üyeleri ve Sakaryalıları 27 Aralık Pazar Günü Saat 14.30’da yapılacak Büyük Kurultaya davet etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2015, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER