banner28

SYKD'de Heyecanlı Dönem

2002 yılında ilimizin seçkin isimlerinin yer aldığı 54 kurucu üyeyle kurulan Sakarya Yerel Kültür Derneği, kuruluş yıllarındaki heyecanlı ve parlak dönemini yeniden yaşamaya başladı.

SYKD'de Heyecanlı Dönem
banner3

Mayıs ayında olağanüstü kongreyle göreve gelen Necmettin Kırık başkanlığındaki 50 kişilik yönetim kurulu, yedi ay gibi kısa bir dönemde yaptığı olumlu faaliyetlerle, ilimizdeki manavların büyük beğenisini kazandı. Üye sayısının önemli oranda arttığı bu dönemde, dernek yönetim kurulu, şehrimizin tanınmış eşraflarından birçok ismi derneğe kazandırdı.

 

Derneğin Kurucu Başkanı Rahmetli Engin Pekşen ile ardından göreve gelen Canip Kaya ve Cüneyt Demir dönemlerinde ilimizin etkili sivil toplum kuruluşlarından biri haline gelen SYKD, geçtiğimiz üç yıllık süreçte yaşadığı durgunluk dönemini, Necmettin Kırık öncülüğündeki yönetim kurulunun özverili çalışmalarıyla üzerinden atarak, yeniden ilimizin gündemindeki yerini aldı. Başarılı işadamları ve akademisyenlerden oluşan Kırık başkanlığındaki yönetim kurulu; derneği kurumsal bir yapıya kavuştururken, ekonomik sıkıntıları da gidererek, hizmet yolunda derneğe yeni bir ivme kazandırdılar.

 

27 Aralık Pazar Günü 5.Olağan Genel Kurulu’nu yapmaya hazırlanan Sakarya Yerel Kültür Derneği’nin kısa zamanda önemli hizmetler yapmasından büyük memnunluk duyan dernek kurucuları ve üyeleri, Necmettin Kırık başkanlığındaki yönetim kurulundan önümüzdeki dönemler için çok şey bekliyor. Ramada Otel’de yapılacak kongrede Mevcut Başkan Necmettin Kırık ve yönetiminin, birlik ve beraberlik içinde tek listeyle göreve talip olması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2015, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER