Suriyeli Öğrenciler İçin Sınav Hazırlıkları Devam Ediyor

Pictes Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonun Desteklenmesi Projesi kapsamında 21 Nisan Cumartesi Günü Merkezi sistemle 13 ilçe merkezinde yapılacak olan Türkçe Yeterlilik Sınavı hazırlıkları devam ediyor.

Suriyeli Öğrenciler İçin Sınav Hazırlıkları Devam Ediyor
banner3

Pictes Projesi kapsamında yapılacak olan sınav için hazırlık ve bilgilendirme toplantısı Adapazarı Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleşti.

Açılışta konuşan Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Koray Keskin, Suriyelileri yabancı ve gitmesi gereken insanlar gibi görmemek gerektiğini, Suriyeli çocukların en iyi şekilde eğitim alarak ülkelerinin yeniden imarı ve inşası için yetiştirilmeleri gerektiğini söyledi.

Proje ve sınav sunumunu gerçekleştiren Pictes Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonun Desteklenmesi Projesi İl Koordinatörü Ali Akıllı, 21 Nisan’da gerçekleştireceğimiz Türkçe Yeterlilik Sınavı için ilçelerimizde ilgili şube müdürlerimiz, Pictes Projesi kapsamında çalışan Türkçe Öğreticilerimiz, Suriyeli Arap Eğiticilerimiz ve Sınav Merkezi okul idarecilerimiz ile bir toplantı gerçekleştirmiştik. Suriyeli öğrencisi olan okul müdürleri ve Suriyeli Öğrenci velileri ile de ayrı ayrı toplantılar yaparak sınavımızın önemini anlatıyoruz.

Sakarya’da 13 ilçede 250 farklı okulda 1700 Suriyeli öğrenci olduğunu ifade eden Akıllı, 1. sınıflar hariç yaklaşık 1400 öğrencinin sınavlara girmesinin sağlanması gerektiğini vurguladı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER