Suriyeli Çocuklar Türkçe Sınavına Hazırlanıyor

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonun Desteklenmesi Projesi kapsamında okul derslerinin yanı sıra Türkçe dersleri alan Suriyeli çocuklarda sınav heyecanı başladı.

Suriyeli Çocuklar Türkçe Sınavına Hazırlanıyor
banner3

21 Nisan’da merkezi olarak yapılacak olan Türkçe Yeterlilik Sınavına katılacak Suriyeli öğrenciler için hummalı bir hazırlık sürecine giren Pictes Proje ofisi, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Çakmak,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde Suriyeli öğrencilerden sorumlu Şube Müdürleri, sınav merkezi idarecileri ve proje kapsamında çalışan Türkçe Öğreticileri ile toplantı yaptı.

Pictes Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonun Desteklenmesi Projesi İl Koordinatörü Ali Akıllı yaptığı sunumda 2. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrenim gören yaklaşık 1400 Suriyeli öğrencinin sınava dahil olduğunu ve 13 ilçede sınav uygulanacağını söyledi.

Akıllı, Suriyeli öğrencilere yönelik olarak bu zamana kadar yapılan çalışmaların neticesini görmek açısından sınava katılımın çok önemli olduğunu vurguladı.

Suriyeli çocukların eğitim öğretim süreçlerine dahil olan, destek olan ve bu hassas konuda emeği olan herkese teşekkür eden Ali Akıllı okullaşma oranının artırılması içinde çabalarının devam edeceğini belirtti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER