banner28

Sünnet İçin En Uygun Dönem Sömestr

Özel Konak Hastanesi Sakarya Üroloji Bölümü Doktoru Mahmut Erdem Koyuncu, sünnet için en ideal zamanlardan birinin tatil dönemi olduğunu söyledi.

Sünnet İçin En Uygun Dönem Sömestr
banner3

TATİL YAKLAŞIYOR

Sömestr tatilinin yaklaşmakta olduğunu hatırlatan Özel Konak Hastanesi Sakarya Üroloji Bölümü Doktoru Mahmut Erdem Koyuncu, sünnet operasyonu için en uygun dönemin tatil zamanı olduğu söyledi. Koyuncu, “15 tatil olarak da adlandırılan sömestr dönemi, sünnet operasyonları açısından son derece uygun bir zaman dilimidir. Sömestr tatili kış mevsimine denk gelmesinden dolayı çocuğun ev dışında ki faaliyetleri zaten en aza inmektedir. Bu dönemi sünnet operasyonu sonrasında dinlenerek geçirmesi ve okuluna geri dönmeden süreci atlatacak olması son derece önemlidir” dedi.

EN UYGUN DÖNEM

Koyuncu, “Sünnet operasyonu için ailelerin hastane koşullarında ve ameliyathane ortamını tercih etmeleri çok isabetli bir karardır. Sünnet son derece önemli bir operasyondur ve hatalı bir müdahale ile ileride çok farklı problemlerin çıkmaması için mutlaka alanında uzman ve önemli hekimlerce yapılmalıdır. Biz, ailelere sünnet operasyonu için sömestr tatili fırsatını kaçırmamaları konusunda tavsiyede bulunuyoruz” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2017, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER