banner28

STB Türkiye'ye Yapılan Demokratik Uygulamaları Kınadı

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete son dönemlerde Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Bakanlarımıza yapılan anti demokratik uygulamaları, sergilenen yaklaşımı dolayısıyla Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclisi adına kınadı.

STB Türkiye'ye Yapılan Demokratik Uygulamaları Kınadı
banner3

Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye’nin son yıllarda yaşadığı ekonomik büyüme, siyasi istikrar ve Cumhurbaşkanımızın Türkiye’yi tarih sahnesine güçlü bir şekilde çıkartan liderliği ile büyüyen bölgesel güç haline gelmesi dış mihrakları rahatsız etmektedir. Türkiye’nin güçlü bir ülke olmasını istemeyen Avrupanın ülkemize karşı tutunduğu anti demokratik tutum tavır asla kabul edilebilir değildir. Avrupada son günlerde yaşanan olaylar asırlardır dile gelen Türkün Türk ‘ten başka dostu yok söylemini bir kere daha teyit eder niteliktedir. Her fırsatta bizlere demokrasi özgürlüğü dersi veren Avrupa Birliğinin üyesi olan önce Almanya sonra Hollanda ve diğerlerinin söyledikleri, diplomatik kurallar, demokratik teamüller ve ahlaki normlarla tezatlık göstermektedir.

Hiçbir diplomasi ve nezaket kuralına uymayan bakanlarımıza yapılan muameleyi, Türkiye Cumhuriyeti üzerine oynanan bu oyunları Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclisi adına şiddetle kınıyor. Bu vesileyle ülkemizin birliği beraberliği ve dirliğe ihtiyacı olduğu bu süreçte bir olalım, iri olalım diri olalım düşüncesiyle her zaman devletimizin yayında olduğumuzu beyan ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER