banner28

Sosyal Medya Uzmanları Geyve'yi Gezdi

Uluslar arası Sosyal Medya Derneği Başkanı ve Yönetimi Geyve’yi gezdi. Belediye Başkanı Murat Kaya’ya misafir olan dernek yöneticiler  ilçede ki yatırımları inceleyip ayva bahçesinde dalından ayva hasadı yaptılar.

Sosyal Medya Uzmanları Geyve'yi Gezdi
banner3

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya kısa adı USMED olan Uluslar arası Sosyal Medya Derneği başkanı Said Ercan ve  yöneticilerini misafir etti. Türkiye’de sosyal medya, dijital medya ve mobil medya kullanıcısı olan şahıs ve kuruluşların temsil edildiği derneğin yöneticilerini Şehit Kaymakam  Muhammed Fatih Safitürk Sosyal tesislerinde kahvaltıda ağırlayan Başkan Kaya, daha sonra konuklarıyla birlikte Geyve Yöresel ürünler üretim merkezi, Sakarya nehri Gondol projesini gezip ayva bahçesinde ayva hasadı yaptılar.

USMED ekibini ilçesinde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya “Genç ve yetenekli arkadaşlara yaptıklarımızı anlattık. İlçemizin tanıtımı için yaptığımız etkinliklerde ciddi katkıları oldu. Güzel bir gün geçirdiğimizi düşünüyorum. Ziyaretleri için hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

PROJEDE SONA YAKLAŞILDI

Başkan Kaya, yatırımlar hakkında konuklarını bilgilendirdi. Türkiye’de ilk olan sadece kadınların çalışacağı ve geleneksel yöntemlerle üretim yapacak tesisin ziyaretinde Başkan Kaya misafirlerine sunum yaptı. Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nin sosyal bir döngünün parçası olduğunu aktaran Başkan Kaya, “İnşaatımızda sona gelindi.Tesiste geleneksel yöntemler kullanılacak. Sadece kadınlarımız çalışacak. Projemiz yerelden ulusala ilerleyerek Türkiye’de örnek teşkil eden özel bir proje haline geldi. Bu anlamda gururluyuz. Söz konusu projemiz kapsamında girişimciliğinin farkında olmayan kadınlarımızı istihdama ve üretime hazırlamayı amaçlıyoruz. Bu açıdan bizim için çok anlamlı bir çalışmadır..Başkan Kaya ayrıca  Yetim ve öksüz çocuklarımızın okul harçlıkları buradan elde edilen gelirlerle verilmeye devam edecek.” diye konuştu.

NEHİRDE GONDOL SEFASI

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, konuklarına son olarak ‘Nehirde gondol sefası’ sloganıyla hayata geçirilen Sakarya Nehri Rekreasyon proje alanını gezdirdi.Proje hakkında bilgilendirme yapan Başkan Kaya “Şehrimizin ortasından geçen nehre uzak bakma devrini sonlandırıyoruz. İnsanımız artık nehrin keyfini sürecek. Bölgemizin değerine değer katacak Nehirde gondol keyfi sloganıyla hayata geçirmeyi planladığımız sosyal tesisimiz sadece Geyve’ye veya Sakarya’ya değil Marmara Bölgesi’ne hitap edecek şekilde tasarlandı,dedi

DALINDAN AYVA HASADI

Usmed yönetimi ziyaretlerinde son yıllarda Belediye Başkanı Murat Kaya’nın yoğun girişimleri sonucu  Ayvanın başkenti diye adlandırılan Geyve’de dalından ayva hasadı yaptılar. Konuklar önümüzdeki ay yapılacak olan Ayva Festivalinde yeniden buradayız diyerek ilçeden bir hayli memnun ayrıldılar.

Usmed Başkanı Said Ercan ziyaret sonrası sosyal medyadan;” Ayva Festivali öncesi Geyve’yi gezdik. Gerçekten çok çalışan, koşturan, yatırımları ile Geyve ve Sakarya’yı farklı bir noktaya taşıyan Belediye başkanmız kadın istihdamı konusunda da devrim yapmış. Mutevazi Geyve her geçen güç yükseliyor. Yolu açık olsun, ifadelerini paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER