Sokak Köpekleri Toplanıyor

Akyazı Belediyesi Zabıta Ekipleri nezaretinde tespit edilen başıboş sokak hayvanları toplanmaya başlandı.

Sokak Köpekleri Toplanıyor
banner3

Akyazı’da halk tarafından da sürekli olarak şikayet alan ve rahatsız edici boyutlara ulaşan başı boş sokak hayvanları için hayvan barınağı sözü veren Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan yaklaşık 10 gün sonra yapımı tamamlanarak hizmete geçirilecek hayvan barınağı öncesinde Akyazı’daki sokak köpekleri’nin kontrollü olarak tek tek toplanması için Akyazı Zabıta ekiplerine gerekli talimatı verdi. Yakalanan sokak köpekleri şimdilik sadece Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan barınağına götürülerek burada rehabilitasyon işlemleri yapılıyor.

Akyazı Belediyesi Zabıtasında görevli ekipler tarafından ilçe genelinde başlatılan Sokak köpeklerinin yakalanması işlemi aralıksız olarak sürdürülürken ilçe’ye dışarıdan bırakılan köpekler ise yakalanan köpeklere rağmen sorun olmaya devam ediyor. Akyazı Belediyesi Zabıta müdürlüğü halkı ilçeye dışarıdan köpek getiren araçlara karşı halkın duyarlı olmaya davet ederken. Bu gibi durumlarda zabıta  ihbar hattı 0 264 418 22 64 numaralı telefona ihbarda bulunmasını istedi.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “Akyazılı halkımızın bizden istek ve taleplerinin bilincindeyiz Akyazı’da sorun haline gelen başı boş sokak hayvanları için hayvan barınağımız çok kısa bir süre içerisinde tamamlanarak hizmete girecektir.  Sokak köpeklerimizi de şimdi den toplamaya başladık ve Sakarya Büyükşehir Belediyesine ait rehabilitasyon merkezine götürüyoruz. İnşallah  kısa bir süre içinde Akyazı’yı sahipsiz sokak hayvanlarından kurtaracağız ve sahipsiz sokak hayvanlarına da sahip çıkıp onlara barınağımızda daha iyi bakacağız”  dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2014, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER