Sokak Hayvanlarını Kar ve Kışta Belediye Beslemeye Devam Ediyor

Akyazı Belediyesi karlı ve soğuk havalarda yiyecek sıkıntısı çeken sokak hayvanlarına karşı sorumluluğunu unutmayarak Sağlık işleri müdürlüğü ekipleri vasıtası ile ilçenin birçok noktasına bıraktığı hazır yemlerle karda ve kışta sokak hayvanlarını aç bırakmıyor.

Sokak Hayvanlarını Kar ve Kışta Belediye Beslemeye Devam Ediyor
banner3

Geçtiğimiz kar yağışında da aynı şekilde Sokak hayvanları için ilçenin bir çok noktasında hayvanların rahatlıkla bulacağı yerlere hazır kedi köpek maması, yem, su gibi temel yiyecek  ihtiyaçlarını bırakan Akyazı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde kar ve kışta sokak hayvanlarını unutmuyor.

 

Yoğun kar yağışı sonrasında yiyeceklerini kar altında bulamayan aç kalan kedi köpek ve benzeri gibi sokak hayvanlarına duyarsız kalmayan ekipler  Akyazı genelindeki tüm mahalleleri dolaşarak hayvanların bulabilecekleri yerlere yiyecek bırakıyorlar. Sağlık işleri müdürlüğü ekipleri ayrıca hasta ya da kötü durumdaki hayvanları toplayarak tedavilerini yaptırmak üzere Sakarya Büyükşehir belediyesi hayvan barınağına teslim ediyorlar.

 

Akyazı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü ekipleri her kar yağışı sonrasında yaptığı sağ duyu çağrısını yineleyerek sokak hayvanlarına karşı herkesin duyarlı olması konusunda çağrıda bulundu.

 

Akyazı Belediyesi Sağlık işleri müdürlüğü yaptığı açıklamasında “Akyazı Belediyesi olarak Sokak hayvanları için ilçede hemen her yere yiyecek bırakmaya çalışıyoruz. Eğer bizim atladığımız ya da ulaşamadığımız yerler varsa vatandaşlarımızda hiç olmazsa bu karda kışta kapılarının önlerine yiyecek birkaç parça şeyler ve su bırakarak sokak hayvanlarını beslesinler” dediler

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER