banner28

SOKAK ARALARI OTOPARK OLDU!

Çark Caddesi’nin arkasında bulunan ve şehir trafiğinin yoğun olarak aktığı Şal Sokak ve bağlı sokaklarda gerçekleştirilen kaldırım çalışması sonrası kaldırımlara park edilen araçların önlenmesi sağlanırken bu kez ara sokaklarda parklanmalar başladı.

SOKAK ARALARI OTOPARK OLDU!
banner3

KALDIRIMA PARK ENGELLENDİ AMA..

Şal Sokak, Tül Sokak ve Doktor Kamil Sokak arasında kalan ara sokaklarda gerçekleştirilen kaldırım yenileme çalışmalarının ardından kenarlara konulan taşlar sebebiyle kaldırım üstlerine araç parkı engellendi ancak daralan ara sokaklar üzerine yapılan parklanmalar sebebiyle bu kez de ara sokakları kullanmak isteyen araç sahipleri zor anlar yaşamaya başladı. Daralan sokaklara yapılan parklanmalar sebebiyle birçok araç sürücüsü sokakları kullanamazken birçoğunun aracında da hasar meydana geldi.

 

OTOPARK PARASI ALINIYOR

Öte yandan yapılan bu parklanmalara müdahale edilmemesi sebebiyle sokağı kullanmak isteyen vatandaşlarla araç park eden vatandaşlar arasında sık sık tartışmalar yaşanırken bazı sokaklarda yol kenarına araç park eden şahıslardan kimliği belirsiz şahıslardan otopark ücreti alındığı belirtildi. Ara sokakları otopark olarak parselleyen şahıslar para vermek istemeyen araç sahiplerinin park etmesine ise izin vermiyor.

 

VATANDAŞLAR MAĞDUR

Öte yandan bu sokaklarda yaşayan vatandaşlar ise kendi evlerinin altında ya da önündeki park alanlarına araç park etmek ya da çıkarmak için çoğu zaman kapılarına park edilen araçların kaldırılmasını bekliyor. Bazı vatandaşların evlerinin önünde bulunan alanlar ise yine kimliği belirsiz şahıslar tarafından gündüz saatlerinde otopark olarak kullanılırken buraya araç bırakan insanlardan yasal olmayan şekilde ücret alınıyor.

 

YETKİLİLERE SESLENDİLER

Şal Sokağa bağlı ara sokaklarda yaşayan vatandaşlar içerisinde bulundukları durum sebebiyle yetkililere seslenirken, “Araçlarımızı park edemiyoruz. Ara sokaklara park olmasın diye kaldırımları yapıp yolu daralttılar ancak bu kez de yola park ediyorlar. Park eden vatandaşlara tepki gösteriyoruz, parasını verdim diyor. Birileri bu ara sokaklardan park ücreti alıyor. Biz bu kim olduğu belirsiz şahıslarla sürekli kavga ediyoruz. Evlerimizin altında bulunan otoparklarımıza araçlarımızı koyamıyoruz, çıkartamıyoruz. Yetkililerin bir an önce bu konuyla ilgili olarak çalışma başlatmasını istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER