banner28

Soğuk Videolu Basın Açıklaması Yaptı

İlçemize kurulan Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte ilçemizde teknik eleman ihtiyacı artacaktır. Geleceğin teknisyen ve mühendislerini yetiştirmek için ilçemize yeni teknik atolyeler açıyoruz. Eğitimi güçlendirmek için 200 kişilik yurt binamızı inşa etmeye başlıyoruz.

Soğuk Videolu Basın Açıklaması Yaptı
banner3

Tüm girişimlerimiz insanımız için.

Kalkınan bir Ferizli için gençlerimize sahip çıkıyoruz.  Şunu biliyoruz ki  gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır. Recepbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi alanında inşa edeceğimiz 200 kişilik yurt projemiz ve mesleki atolyelerimiz,  ilçemize artı bir değer kazandıracağı gibi, Hiçbir vatandaşımızı da mağdur etmeyecektir. Mevcut projedeki Yolun kapanacağını iddaa eden muhalefet partilerimizin, muhalefet ettikleri konularda halkımızı aydınlatmak istiyoruz. Yapılması planlanan projeler Okul alanına yetmediğinden dolayı büyükşehir belediyesinin kararı ile yolun güzergahının  değiştirilmesi gerekiyordu. okul alanının genişletilmesi için  yeni proje,  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclisine havale edildi.

 

Ferizli’de kaliteli bir eğitim  için elbette yolun yeri değişebilir diye  tüm meclis üyelerimiz Büyükşehir meclisinde evet oyu kullandı. Aynı meclis üyelerimizden ilhan FİLİZ Ferizli belediyesi meclisinde hayır oyu kullanarak gençlerimizin geleceğini siyasi bir ranta çevirmek istemesine rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.  

Şuanda  mevcut olan 129 nolu sokak ile 126 nolu sokak bağlantısı direkt olarak sağlanıyor.

Kabul edilen yeni imar planına göre; Yeni yapılacak olan mesleki atolyeler ve 200 kişilik yurt projesi , 129 nolu sokağın güzergahı   “ z “ çizmek sureti ile yine 126 nolu  sokağa bağlanacak.  Belirtilen projede de görüldüğü üzere yol kapanmıyor.

Ferizli belediyesi olarak eğitim,  öncelikli hedeflerimiz arasında olup; yapacağımız son sistem atolyeler  ile gençlerimiz uygulamalı derslerde daha geniş bilgi ve tecrübeye sahip olacaklar. Bu projeleri hayata geçirirken hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz ve hiçbir yolu kapatmayacağız...

Bizler halkımızıdan aldığımız destekle yeni projeler üretmeye çalışırken, eğitimi siyasete karıştırarak siyasi çıkar uğruna projelerimizin engellenmeye çalışılması bizlerde şaşkınlık uyandırıyor.  Yapacağımız projelerin araştırılmadan eleştirilmesi, bilgi sahibi olmadan yorum ve karalama kampanyalarının başlatılması, muhalefet tarafından hep hüsranla sonuçlanıyor. Bahsi geçen yolun kapanacağını iddaa eden muhalefet için yolun güzergahını ayrıntılı bir şekilde açıklamış bulunuyor ve gereksiz algı operasyonlarına itibar etmiyoruz.

 

 

2023 hedeflerimiz doğrultusunda  gençlerimizin bilgi, kültür ve tecrübe anlamında tam destek sağlıyarak eğitimde yeni projeler üretiyoruz. Gençlerimizin önünü mesleki atolyelerimiz ile açıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize 200 kişilik yurt kazandırıyoruz.  Güçlü bir ferizli, Güçlü bir türkiye için gençlerimizi düşünüyor ve geleceğe hazırlıyoruz.

Yeni projelerimiz ferizlimize hayırlı olsun.

Ferizli belediye başkanı

Ahmet SOĞUK

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2015, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER