Soğuk: 'Tören Yanlış Anlaşıldı'

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, son günlerde medyada ve sosyal medyada çıkan TEOG sınavı ile ilgili habere bir açıklama getirdi. Başkan Soğuk, ‘başarılı öğrencileri hedef alarak ödüllendirdik, sınav sonucu ile ilgisi asla olmadı, sınav açıklanmadan sonucu bildirmek haddimize de değil.’ Dedi.

Soğuk: 'Tören Yanlış Anlaşıldı'
banner3

Başkan Soğuk açıklamasında;

 Ödül töreniyle ilgili yanlış anlaşılma olduğunu söyleyerek '’ Yaptığımız program TEOG ile alakalı olmayıp, okullarda başarılı olan öğrencilerimizi ödüllendirdiğimiz bir programdı. Programda ilçemizde bulunan 30 okuldan en başarılı öğrencilerimizi ödüllenrirek diğer öğrencilerimizi teşvik etmek istedik. Bir öğrencimizin TEOG sınavında yaptığı soruları kontrol edip hepsini doğru yaptığını tahmin etmesi ve öğretmenleri tarafından bizlere söylenmesi üzerine öğrencimizi ayrıca tebrik ettik.  Eğer sınav sonuçları açıklandığında tahmin ettiği gibi tüm soruları doğru bilmişse kendisinin ismini yeni yapacağımız bir parka vereceğimizi ifade ettik.

Başkan soğuk yaptığı açıklamada “Ferizlide genel anlamda okullarda başarı gösteren öğrenciler için düzenlediğimiz programın içeriği  sanki TEOG sonuçları  açıklanmış gibi medyaya haber geçince haberi geri çektirdim. TEOG açıklanmış gibi değil hocalarının sözleri üzerine çocuklarımızı ödüllendirmek ve diğer öğrencilerimizi de teşvik etmek istedik. Belediye başkanı olarak başarıyı ödüllendirdik, sınav sonucu açıklanmadan açıklanmış gibi tören düzenlemek gibi bir düşünce içinde olmadık, böyle bir düşünce içerisinde olmak haddimizide aşar. Sadece 8. Sınıfta olup ta TEOG sınavına giren öğrencileri değil, diğer sınıflardan da başarılı olan öğrencileri ödüllendirdik.’'Dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER