banner28

Sizde Ortak Olun Bir Kap Yemek Bir Kap Su İle

Erenler Belediyesi ekiplerince İlçe sınırları içerisindeki sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanların beslenmesi için özellikle kış mevsimi boyunca ağır kış şartları nedeniyle belirlenen beslenme noktalarına kuru mama bırakılıyor.

Sizde Ortak Olun Bir Kap Yemek Bir Kap Su İle
banner3

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvanların kış mevsiminde aç ve susuz kalmaması için Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Belediyenin Veteriner Hekimliği ile ortaklaşa çalışma yapıldığını ifade etti.

Sahipsiz sevimli dostların aç kalmaması ve soğuktan etkilenmemesi için ekipler tarafından belirli periyotlarla kış mevsimi boyunca sokak hayvanlarını beslemeye devam edileceğini aktaran Öztürk; “Sokak hayvanları için hazırladığımız üzerinde çatısı olan mama ve su kaplarına “Onlar da yemeğe muhtaç. Siz de onlara bir kap yemek verir misiniz ?” sloganı ile böyle bir örnek çalışma başlattık. Vatandaşlarımızda bu kaplara yemek veya mama koyarak sokak hayvanlarının beslenmesine katkı sağlayabilirler” dedi.

 

Belediye’ye Teşekkür

Yapılan çalışmayı takdirle karşıladıklarını belirten vatandaşlarda “emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bu duyarlı davranışın diğer kurumlara da örnek olmasını diliyoruz. Can dostlarımız olan hayvanları koruyup kollamak toplumda yaşayan herkesin görevidir” dediler.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER