banner28

SGB Basına Yönelik Saldırıyı Kınadı

Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Başkanı Zeki Aydıntepe, gazete- televizyon ve internet haberciliğini serbest muhabir olarak sürdüren Turgay Özbalkan’a dün sabah Hendek İlçesi’nde yapılan saldırıyı kınayan açıklamada bulundu.

SGB Basına Yönelik Saldırıyı Kınadı
banner3

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu bünyesinde yer alan SGB’nin Başkanı Zeki Aydıntepe, Hendek İlçesi’nde yaptığı bir haber nedeniyle dün sabah Turgay Özbalkan’a fiili bir saldırıda bulunulduğunu belirterek, “Saldırı sonrasında yaralanan arkadaşımızın gerekli tedavisi yapılırken, saldırgan polis tarafından yakalanmıştır.

 

Bir gazetecinin ne olursa olsun, yaptığı haber dolayısıyla saldırıya uğraması kabul edilemez. Kamu görevi yapan haberci arkadaşımıza yönelik yapılan saldırıyı kınarken, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.Bir daha böylesine olumsuz bir olayın yaşanmaması temennisiyle, kamu görevlisi sayılan basın mensubuna fiili olarak saldıracak cesareti kendinde gören saldırgana yönelikte, en ağır cezanın verilmesini beklediğimizi de açıkça ifade etmek istiyorum” açıklamasında bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2016, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER