banner28

SESOB TOPLANDI

Yılda bir sefer eylül ayında toplanan Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar odaları birliği (SESOB) Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabeyin katılımıyla başkanlar kurulu toplantısı yapıldı.

SESOB TOPLANDI
banner3

18 bin 790 esnafımıza hizmet vermeye çalıştık

Başkanlar Kurulu toplantasında kürsiye çıkan SESOB Başkanı Hasan Alişan 2018 yılınının 8 aylık bir faaliyetini aktaracağını belirten Alişan;’’ 8 ay boyunca 16 bin 790 esnaf arkadaşımız birliğimize gelmiş çeşitli işlemler yaptırmıştır  bizde elimizden geldiğince kendilerine hizmet vermeye çalıştık.Toplam 127 arkadaşımız yeni sisteme yeni yönetime katıldı 4 yıl boyunca hizmet edicekler. Dünyanın en zor şeyi seçilmektir daha zor olanı ise tekrar seçilmektir bir daha seçilmek çok zordur 4 yıl boyunca yaptıklarımızı bir kitap halinde topladık. Sakarya’da etkin bir kuruluş olmak için başkanlarımızı yerlerinde ziyaret ettik. Niyetimiz şu Sakarya esnaf ve sanatkar temsilciler var, var olmaya devam edecektir. 2018’de 4999 kişiye sicil işlemlerinde hizmet verildi.

Kadın Dayanışma Kurulu Kurduk

 Sakarya teşkilatımızda kadınlarımız var 7281 kadın işletmecimiz var kadınlara önem özen var bu kitleye girmesini sağlamak var kadınların istek ve taleplerini göz önünde bulundurmak için meslek odalarımızda 40 kadın yönetici arkadaşlarımız var . Kadın danışma kurulu kurduk. İstekleri nelerdir meslek ve sanat icra ederken çektiklerini önlerindeki zorluklar nelerdir bunları çözmek için onları bir araya getirdik. Son derece iyi gittiğimizi söyleyebiliriz.

Türkiye Ekonomisi Çok Sağlam Bir Şekilde Ayakta

Toplantıda açıklama yapan Atabek;’’Titiz bir şehir yönetiyoruz hep birlikte ne kadar bir arada olursak o kadar büyük önemli hizmetler vericeğimiz anlamına gelir.Kadın kurulu oluşturulmasının önemli olduğunu düşünüyorum.Birçok kadın esnaf görüyoruz onları da bu yapıdan ayırmıyor olmak lazım. Esnafın çoğalması önemli. Esnafın hareketli olması demek ticaretin hareketli olması demektir. 15 temmuzu atlattık çok önemli bir tarih o zaman tüm dünyaya şunu söyledik bizim vatanımız toprağımız bayrağımız herşeyden daha kıymetli hatta canımızdan daha kıymetli dedik ve bu inançla sahadaydık.Bugün bu kadar zorluğa rağmen Türkiye ekonomisi çok sağlam bir şekilde ayakta.Ben inanıyorum ki artık yerli ve milli üretim miktarı çok daha artıcak. Birliktelik çok önemli koordinasyon çok önemli inşallah aynı koordinasyonla yönetmeye devam ediceğiz hayırlara vesile olmasını diliyorum’’diyerek sözlerini tamamladı

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER