banner28

SESOB 'ESNAF BULUŞMASI'NDA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Sakarya Esnaf ve SanatkarlarıOdaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, birliğe bağlı çok sayıda oda başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından İstanbul Bağcılar Spor Kompleksinde düzenlenen ‘Türkiye Esnaf Buluşması’ na katıldı.

SESOB 'ESNAF BULUŞMASI'NDA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI
banner3

DAMGASINI VURDU

90 dolayında yönetici ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın esnaflarla buluştuğu toplantıya katılan SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Her yıl düzenlenen ‘Esnaf Buluşması’na Sakarya olarak yine en yüksek katılımı gösterdik. Sakarya her zaman olduğu gibi birlik ve beraberliği ile örnek olmuş, ‘Esnaf Buluşması’na damgasını vurmuştur. Esnaf bu ülkenin temel taşıdır. Esnaf ne kadar güçlü olursa, ülke ekonomisi de o kadar güçlü olur” dedi.

ORTA DİREĞİMİZ ESNAFTIR

Türkiye’nin dört bir yerinden gelen esnaf ve sanatkarlar ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim esnafımız kendi kar ve zararıyla birlikte sokağının, mahallesinin, şehrinin, ülkesinin ve milletinin kar ve zararını da hesap eder. Ülkesinin ve milletinin karını da kendi karının üzerinde görür" dedi.

Buluşmayı gerçekleştiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’ye ve esnaf teşkilatlarının yöneticilerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnaf ve sanatkârları toplumun omurgası olarak gördüğünü söyledi ve “İster tek kat olsun, ister 100 kat, tüm binalar bir orta direkten aldığı güçle ayakta durur, bizim milletimizin orta direği de esnaf ve sanatkarlarımızdır. Sizler ne kadar güçlüyseniz ülkemiz o kadar güçlüdür. Sizler ne kadar müreffehseniz milletimiz de o kadar müreffehtir. Sizler ne kadar huzurluysanız, halkımız da o kadar huzurludur” diye konuştu.

ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ

Son dönemde de esnaf ve sanatkârlar için pek çok desteğin hayata geçirildiğine, kurulan Esnaf Ahilik Sandığı sayesinde, zor duruma düşen esnafın işini bıraktığında tıpkı işçilerde olduğu gibi belirli bir süre işsizlik maaşı alabileceğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sicil affıyla borçlarını ödeme konusunda samimi gayret gösteren esnafın geçmişteki olumsuz kayıtlarının devre dışı kalmasının sağlandığını, genç girişimcilere 3 vergilendirme dönemi boyunca 75 bin lira kazanç istisnası getirildiğini, emekli olduktan sonra esnaflık yapmaya devam eden emeklinin aylığından kesilen sosyal güvenlik destek priminin tamamen kaldırıldığını hatırlattı.

Ahiliğin bilginin hikmetle, ticaretin ahlakla buluşması olduğunu anlatan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, insan odaklı ticaret anlayışına dikkati çekti.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken de esnafın sürekli Erdoğan'dan ve ekonomi yönetiminden taleplerde bulunduğunu, sorunların genelde çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER