banner28

Serdivan Kafeler Caddesi Yenileniyor

Serdivan Kafeler Caddesi olarak bilinen güzergahta yenileme çalışmalarının başlatılacağını duyuran Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “900 metre uzunluğundaki caddenin genişliğini 16 metreye çıkarıyoruz. Bölgenin kaldırım ve yürüyüş yollarında yenileme çalışmaları gerçekleştireceğiz. Peyzaj ve çevre düzenlemeleriyle artere daha modern bir yüz kazandıracağız. Hayırlı olsun” dedi.

Serdivan Kafeler Caddesi Yenileniyor
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yeni dönem Kentsel Tasarım ve Cadde Yenileme Projelerinin bir yenisini Serdivan’da başlatıyor. Kafeler Caddesi olarak bilinen Bağlar Caddesi’nde hayata geçirilecek projenin detaylarını paylaşan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Bugün şehrin tamamında hayata geçirdiğimiz değişim ve dönüşüm çalışmalarıyla Sakarya’yı yeniden imar ediyoruz. Serdivan Kafeler Sokağı’nda başlatacağımız yenileme projemiz de bu alanda tamamladığımız örnek bir çalışma olacak. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Bağlar Caddesi’ne Yeni Yüz

Projenin detaylarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Oktar, şunları söyledi; “900 metre uzunluğundaki caddenin genişliğini 16 metreye çıkarıyoruz. Bölgenin kaldırım ve yürüyüş yollarında yenileme çalışmaları gerçekleştireceğiz. Peyzaj ve çevre düzenlemeleriyle artere daha modern bir yüz kazandıracağız. Arterde parklanma konusunda da gerekli adımları atacağız. Serdivan ve şehrimize yakışan bir yenileme projesini hayata geçireceğiz.”

 

Kavşaklara Yeni Düzenleme

“Bölgede başlatacağımız çalışmalar kapsamında arterde yer alan iki kavşakta da gerekli düzenlemeler yapılacak. Serdivan Belediyesi hizmet binası önündeki kavşağın yanı sıra, Serdivan İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki kavşakta da yenileme çalışması gerçekleştireceğiz. Bilindiği üzere Serdivan’da tamamladığımız bulvar projemize bir yeni bulvar daha ekliyoruz. Üniversite ve 7. Cadde arasında yeni bir bulvar kazandıracağız. Yenileme projemizin tamamlanmasıyla Serdivan’ın yıldızı parlamaya devam edecek. İlçemiz ve şehrimize hayırlı olsun.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER