banner28

Serdivan'ı Birlikte İnşa Ediyoruz

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İbrahim Ağa ve Kampüs Camii cemaatine misafir oldu.

Serdivan'ı Birlikte İnşa Ediyoruz
banner3

Vatandaşlarla çay eşliğinde sohbet eden Alemdar, Kampüs Camii’ndeki ziyarette öğrencilerin sorularını da cevapladı.

Yusuf Alemdar, Serdivan’ın konumu itibari ile şehrin batıya açılan kapısı olduğunu ifade ederek, “Dün olduğu gibi bugün de yarın da tüm hemşehrilerimizle karar vererek Serdivan’ı birlikte inşa etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Kültürel ve Sanatsal Anlamda Önemli Bir Boşluğu Dolduruyor

Üniversite kenti olan ve her geçen gün hızla büyüyen Serdivan’ın, kültür, sanat ve sosyal anlamda şehrin ve bölgenin önemli merkezlerinden biri haline geldiğini belirten Alemdar, “Bu gelişimi sürekli kılmak ve medeniyet evrenimize kalıcı katkılar sağlayabilmek için kültür yatırımlarını fazlasıyla önemsiyoruz. Bu kapsamda 2013 yılında hayata geçirdiğimiz Serdivan Fikir ve Sanat Akademimiz 7 gün 24 saat açık kütüphanesi, lisansüstü programları, araştırma merkezleri ile başta üniversite öğrencilerimiz olmak üzere 7’den 70’e herkese hitap ediyor.” dedi.

Öğrencilerimiz Bize Ailelerinin Emaneti

Ülkemizin her daim güçlü olması ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için gençlere destek olmaya devam edeceklerinin altını çizen Alemdar, "Ailelerinin bizlere emaneti olarak gördüğümüz üniversite öğrencilerimizi ebeveynleri kadar önemsiyoruz. Onlara, iyi bir gelecek hazırlamak için Serdivan Belediyesi olarak daha iyi fiziki şartlar oluşturmanın yanı sıra sosyal ve kültürel anlamda da destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2017, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER