Serdivan'da Yatırımlar Sürüyor

Serdivan Belediyesi’nin mahalle statüsüne kavuşan köylere yönelik yürüttüğü kapsamlı asfalt çalışmasında yeni durağı Meşeli Mahallesi…

Serdivan'da Yatırımlar Sürüyor
banner3

Beşevler ve Kızılcıklı Mahallelerinin sokaklarını sıcak asfaltla kaplayan Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı asfalt ekibi, hafta başında Meşeli Mahallesi’ne geçerek çalışmaların startını verdi.

Beşevler’den başladıkları kapsamlı asfalt çalışmasına Kızılcıklı’nın ardından Meşeli Mahallesi ile devam ettiklerini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, ilçedeki köy yollarına yönelik kapsamlı asfalt hamlesinin devam edeceğini ve Serdivan’ın en uç mahallesi Beşevler’le başladıkları çalışmaların ilçenin diğer ucunda yer alan Yukarıdereköy Mahallesi ile tamamlanacağını söyledi.

Düzenleme, dolgu ve asfalt serimi ile 2014 yerel seçimlerinin ardından mahalle statüsüne kavuşan köy yollarının karayolu standartlarına kavuştuğunu belirten Alemdar, ulaşımın artık daha konforlu hale geldiğini söyledi. Başkan Alemdar, ağır mevsim şartları ve zamana bağlı olarak deforme olan, araç ve yaya ulaşımında vatandaşlara sıkıntı oluşturan köy yollarının sıcak asfalt çalışmaları ile birlikte modern bir görünüme kavuştuğunu belirtti.

Çalışmaları muhtar ve mahalle sakinleri ile birlikte yerinde inceleyen Yusuf Alemdar, asfalt çalışmalarının yanı sıra “Her mahalleye yeni park” projesinin de Serdivan’da hayata geçirildiğini ifade ederek; Meşeli Mahallesi’nde de oyun gurupları ve fitness aletleri ile donattıkları yeni çocuk parkını mahalle sakinlerinin hizmetine sunduklarını dile getirdi.

Alemdar, “Yeni parkı ve sıcak asfaltla kaplanan yolları ile Meşeli Mahallemiz artık daha modern ve daha güzel. Bizim hemşehrilerimize verdiğimiz bir sözümüz vardı. Serdivan’ın merkezinde olan hizmetlerin aynısı ilçenin en uç mahallesinde de olacak demiştik. Bu sözümüzü parklarımızla, yenilenen yollarımızla hayata geçiriyoruz. İnşallah daha güzel hizmetleri Serdivan’ın her noktasına ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER