banner28

Serdivan'da O Projenin Ardından Şimdi Sıra Çark Kenarında

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Darboğaz Deresi Rekreasyon Projesi’nin tamamlanmasının ardından müjdesini verdiği yeni projeye Çark Deresi kenarından start verildiğini belirtti.

Serdivan'da O Projenin Ardından Şimdi Sıra Çark Kenarında
banner3

Yeni Bir Yaşam Alanı

Çark Deresi’nin Serdivan sınırlarını kapsayan 5,3 km’lik hat boyunca yenileme çalışması gerçekleştirileceğini ifade eden Başkan Alemdar “Çark Deresi’nin çehresini değiştirecek yeni projemizde; içerisinde bisiklet ve yürüyüş yollarının yanı sıra çocuklar için oyun grupları ile dinlenme alanlarının da yer alacağı 36 bin m2’lik yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Projemizle birlikte, bu hat vatandaşlarımız tarafından daha etkin kullanılacak.” dedi.

Talepler Arazi Çalışmalarıyla Birlikte Değerlendirildi

Projenin, arazide gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra bölge sakinlerinden de gelen talepler doğrultusunda şekillendiğinin altını çizen Alemdar, “Çark Caddesi’nden başlayarak Beşköprü Mahallesi’ndeki Kadı Köprüsü’ne kadar uzanacak çalışma kapsamında, tüm sosyal donatılarıyla birlikte Çark Deresi’ne estetik bir görünüm kazandırırken, ayrıca güzergahımızı düzenli aralıklarla dikeceğimiz aydınlatma direkleriyle de donatarak vatandaşlarımızın öncelikli taleplerini yerine getireceğiz” diye konuştu.

Çalışmaları son hız devam eden projenin en kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağını ifade eden Başkan Alemdar, “Serdivan’ın yanı sıra şehrimizin önemli simgelerinden biri olan Çark Deresi’ne prestij kazandıracak projemiz şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER