banner28

Serdivan'da Meslek Öğrenirken Yardımlaşıyorlar

SERMEK (Serdivan Meslek Edindirme Kursları) verdiği nitelikli kurslarla bir yandan kişileri meslek sahibi ederken diğer yandan hayata geçirdiği proje ile de yardımlaşma ve dayanışma duygularını yaşatmaya devam ediyor.

Serdivan'da Meslek Öğrenirken Yardımlaşıyorlar
banner3

Aşçı Çıraklarının Yeni Dönem Heyecanı

Serdivan Belediyesi’nin İŞKUR İl Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiği aşçı çıraklığı kursundaki 23 kursiyer eğitimlerini tamamladı.

Eski Yazlık Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleşen 45 günlük eğitime, aşçılığın inceliklerini öğrenmek için her yaş ve meslekten kursiyer katıldı. 

 

Teorik Bilgiler Pratiğe Döküldü

Kişisel bakımdan servis hazırlığına, servis açmadan, besin gruplandırmaya kadar farklı birçok konuda teorik eğitim alan kursiyerler, eğitim süresince öğrendikleri bilgileri pratiğe dökme imkanı da buldular.

 

Aile Ekonomisine Katkı

Özellikle bayanların ilgi gösterdiği aşçı çıraklığı kursunda, kursiyerler usta eğitmenler sayesinde edindikleri bilgilerle birçok kurumda iş bulabilecek ve aile ekonomisine katkı sağlayabilecek.

 

Sertifikalı Aşçılar

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, aşçı çıraklığı kursunu tamamlayan 23 kursiyere sertifikalarının önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle verileceği belirtildi.

 

Bu Dönem Farklı

Kontenjanın dolmasına rağmen, yoğun talep üzerine kayıtları 23 kişilik grupla birlikte yapılan ancak kursun yeterli sayıya ulaşması nedeniyle bir sonraki dönemi bekleyen 18 aşçı çırağı adayı ile, eğitim maratonu yeniden başladı. Bu dönem diğerlerinden farklı olarak aşçı çıraklığına erkekler de ilgi gösterdi. Eğitim gören 18 kursiyer arasında bayanların yanı sıra kayıt yaptıran 3 de erkek var.

 

SERMEK; aşçı çıraklığı kursu ile Serdivan’da önemli bir sosyal sorumluluk projesine de öncülük ediyor. Kursiyerler, gün sonu bölgedeki ihtiyaç sahiplerini ziyaret ediyor ve kursta yaptıkları yemekleri ihtiyaç sahipleri ile birlikte tadıyorlar. Kursiyerlerin kullandığı tüm malzeme ve ekipmanlar ise Serdivan Belediyesi tarafından temin ediliyor.

 

Kayıtlar Devam Edecek

Belediyeden yapılan açıklamada ayrıca aşçı çıraklığı kursu kayıtlarının belirli aralıklarla yıl boyunca devam edeceği, kayıtların yeterli sayıya ulaşması ile birlikte yeni eğitim guruplarının açılacağı bildirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2016, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER