Serdivan'da Konserler Hız Kesmeden Devam Ediyor

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, Türk Sanat Müziği’nin güzelliklerini musiki severlerle buluşturmaya devam ediyor.

Serdivan'da Konserler Hız Kesmeden Devam Ediyor
banner3

Önce Güfte Sonra Mana

Bahar Dönemi eğitimleri kapsamında, “Türk Müziği Meşk” dersinde 9 haftalık eğitim periyodu tamamlanırken; derste öğrenilen Klasik Türk Müziği'ne ait eserler, sanatçısı ve şef Doğan Dikmen tarafından meşk edildi.

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nden yapılan açıklamada; Doğan Dikmen tarafından her hafta; “Meşk; Repertuvar, Üslup ve Tavır” konularının detaylı olarak ele alındığı ve her bir eserin seslendirilmeden önce güftelerinin izah edilerek, içindeki mecazi terimlerin anlamlarının açıklandığı belirtildi.

Öğrencilerden Oluşan Koro Sahne Alacak

9 hafta boyunca işlenen Neoklasik ve Cumhuriyet Dönemine ait eserleri, Türk Müziği Meşk sınıfı korosu 4 Mayıs Cuma günü düzenlenecek bir programla dinleyicilere sunacak.

Ayrıca program kapsamında Türk Müziği’nin önemli isimlerinden, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Münip Utandı da sahne alacak.

Klasik Türk Müziği’ne büyük katkı sunan usta isim, birbirinden değerli eserleri seslendirecek.

Akademi yetkilileri Cuma günü saat 20.30’da Fikir ve Sanat Akademisi’nde gerçekleştirilecek etkinliğe tüm vatandaşların davetli olduğunu söyledi.

Münip Utandı Kimdir?

24 Ağustos 1952 yılında Antakya’da doğdu. İlk, Orta ve lise öğrenimini bu şehirde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki yüksek öğrenimi sırasında Ruhi Ayangil yönetimindeki Boğaziçi Üniversitesi Türk Müziği Korosu’na Prof. Dr. Ali Rıza Kural yönetimindeki İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Korosu’na Melahat Pars yönetimindeki Kadıköy Musiki Cemiyeti’ne ve daha sonra Süheyla Altmışdört ve Ender Ergün yönetimindeki Üniversite Korosu’na devam etti.

Yansımalar, İnce Saz, Neva Saz, Ruhi Ayangil Meşk Birimi gibi birçok topluklarla konserler veren Utandı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER