banner28

Serdivan'da Çöpe Neşter

Sosyal ve ticari hayatın her geçen gün canlılık kazandığı Serdivan’da çöp toplama gün ve saatlerinde değişikliğe gidildi.

Serdivan'da Çöpe Neşter
banner3

Artık Çöpler Her Gün Toplanacak

Yeni uygulamayla birlikte Serdivan’ın merkez mahallelerinde çöpler her gün alınacak. Nüfusa bağlı olarak yoğunluğun az olduğu köylerde ise evsel atıklar daha önce olduğu gibi iki günde bir toplanacak.

İlçe Sakinlerinden De Destek

Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Temiz Serdivan İçin El Ele” sloganıyla başlatılan yeni uygulamanın ilçe sakinleri tarafından da memnuniyetle karşılandığı ifade edilirken, uygulamanın daha etkin ve verimli sonuç vermesi için vatandaşlardan çöp çıkarma saatlerine özen göstermeleri istendi.

Ana Caddelerde Çöp Çıkarma Saati 18.00-21.00

Yeni uygulama ile birlikte; ticaretin yoğun olduğu, buna bağlı olarak trafiğin de artış gösterdiği saatler göz önüne alınarak ana caddelerde çöpler gece toplanmaya devam edilecek.

Bu kapsamda ana cadde üzerindeki işletme sahiplerinin ve hane sakinlerinin çöplerini her gün 18.00 ila 21.00 arası poşetlenmiş olarak evlerinin veya işyerlerinin önüne çıkarmaları gerekiyor. 21.00’dan sonra temizlik ekipleri sabahın ilk ışıklarına kadar çıkarılan çöpleri kaldıracak.

Ana caddeler dışında ara sokaklardaki vatandaşların ise sabah 08.00 itibari ile çöplerini kapı önlerine veya çöp konteynerlerine bırakmaları gerekiyor.

19 Araçla Her Noktaya Hizmet

Nüfusu her geçen gün artan Serdivan’da belediyenin hizmet ağının sürekli olarak genişlediği ifade edilirken, tam donanımlı 19 çöp aracıyla ilçenin her noktasına hızlı ve etkin hizmet verildiği belirtildi.

Açıklamada özellikle çöp torbalarının ağzı bağlı şekilde dışarıya bırakılması gerektiğine dikkat çekilirken, vatandaşların çöp ile ilgili tüm taleplerini 444 5450 çağrı merkezi üzerinden Çevre Hattı’na iletebilecekleri belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER