Serdivan Çocuk Akademisi 400 Öğrenciye Ev Sahipliği Yaptı

Çalışmalarını Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi bünyesinde yürüten ve bir dönemi daha tamamlayarak öğrencilerini mezun eden Serdivan Çocuk Akademisi, dönem sonu etkinliğinde öğrencileri Hacivat ve Karagöz’le buluşturdu.

Serdivan Çocuk Akademisi 400 Öğrenciye Ev Sahipliği Yaptı
banner3

Türkiye’nin İlk Bayan Karagöz Sanatçısı

Seyirlik eğlencenin yanı sıra işlediği konularla da 7’den 70’e herkese hitap eden Hacivat ve Karagöz gölge oyunu, usta sanatçı Suat Veral ve Türkiye’nin ilk bayan Karagöz sanatçısı Merve İlken’in yorumuyla öğrencilerden ve velilerden büyük beğeni gördü.

 

Çocuklar Sanatçılara Eşlik Etti

Etkinliği aileleri ile birlikte takip eden çocuklar zaman zaman sahneye çıkarak gölge oyunu sanatçılarına eşlik etti. Veliler, kendi değerlerimizin sahiplenilmesi ve gelecek nesillere aktarılması adına Çocuk Akademisi’nin düzenlediği etkinliğin önemine değinerek memnuniyetlerini dile getirdi.

 

 

12 Farklı Kulüple 12 Haftalık Eğitim

Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; 12 haftalık eğitim dönemi boyunca, 400 öğrencinin; Görsel Sanatlar, Geleneksel Sanatlar, İngilizce, Zeka Oyunları, Bilim-Fikir ve Sanat, Neşeli Bilim, Müzik, Resim, Temel Dini Bilgiler, Karikatür, Akıl Küpü ve Adab-ı Muaşeret olmak üzere toplam 12 farklı kulüpten istifade ettiği belirtildi. 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER