banner28

Serdivan Bir Sosyal Alana Daha Kavuştu

Serdivan Belediyesi’nin ‘’Her Mahalleye Bir Sosyal Alan’’ sloganıyla başlattığı çalışmalardan biri daha tamamlanarak, Serdivanlıların hizmetine sunuldu.

Serdivan Bir Sosyal Alana Daha Kavuştu
banner3

Arabacıalanı Mahallesi 1. Cadde üzerinde toplam 4 bin malana kurulan park, yeşil alanın yanı sıra, kauçuk parkelerle döşenen 220 m uzunluğundaki yumuşak zeminli yürüyüş yoluyla, trafikten uzakta 190 m’lik bisiklet parkuruyla, açık havada spor yapabilme imkanı sunan fitness aletleriyle, çocukların dışarıda güvenli bir ortamda oynayıp eğlenebileceği üçlü oyun gruplarıyla 7’den 70’e tüm mahalle sakinlerinin yeni buluşma noktası olacak. 

 

YEŞİLİN HER TONU KULLANILDI

Mahalle sakinlerinin stresten uzakta daha huzurlu vakit geçirebilmeleri için tüm detayların düşünüldüğü parkta, sedir, çam, çınar, sığla, manolya, ve ıhlamur ağaçlarıyla yeşilin her tonu kullanıldı.

 

SOSYALAR ALANLARI KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Serdivan’da yeşil alanların, yeni projelerin hayata geçirilmesi ile birlikte her geçen gün arttığını belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, ‘’Çalışmalarını tamamladığımız yeni projemiz Serdivanlı hemşehrilerimize hayırlı olsun. İlçemizdeki yeşil alanların artması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir yandan yeni parklar yaparken, diğer yandan mevcut parklarımızın bakım ve onarımını yapmaya devam ediyoruz. Hemşehrilerimizin yeşiliyle huzur bulacağı, gençlerimizin güvenle spor yapabilecekleri, çocukların doğayla içi içe, keyif alabileceği sosyal alanları Serdivan’a kazandırmaya devam edeceğiz.’’ dedi

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER