banner28

Serdivan Belediyesi'nden Öğrencilere YGS Desteği

Serdivan Belediyesi YGS (Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı)’ye girecek üniversite adaylarına görsel hafıza teknikleri ile destek olmaya devam ediyor.

Serdivan Belediyesi'nden Öğrencilere YGS Desteği
banner3

Alanında uzman eğitmenler nezaretinde Sakarya Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime farklı okullardan çok sayıda öğrencinin yanı sıra daha önce mezun olan öğrenciler de katıldı.

YGS Mantığı Kavrandı

Katılımın yoğun olduğu programda üniversite adayları, Tarih dersine dair her şeyi akılda kalıcı görsel sembollerle öğrenme fırsatı buldu. Sınavlarda çıkmış ve çıkabilecek sorularla da pekiştirilen eğitim sonunda yükseköğrenim adaylarının YGS mantığını kavraması sağlanırken, katılımcılara eğitim CD’si hediye edildi.

Özgüven Tazelediler

Aldıkları eğitimin kendileri için son derece faydalı olduğunu dile getiren öğrenciler, öğrendikleri bilgilerle YGS öncesi yaşadıkları stresin bir nebze de olsa azaldığını ve özgüvenlerinin tazelendiğini belirttiler.

LYS İçin Destek Var

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, YGS’ye girecek öğrencilere yönelik görsel hafıza teknikleri ile verilen eğitimin, YGS’nin bir sonraki aşaması olan LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) için de planlandığı belirtilirken; ayrıca 12 Mart Pazar günü YGS’ye girecek tüm öğrencilere bir kez daha başarı dileğinde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2017, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER