Serdivan Ajans 2 Yaşında

Aylık şehir kültürü gazetesi sloganıyla Haziran 2015’te yayın hayatına merhaba diyen ve farklı konu ile konukları sayfalarında misafir eden Serdivan Ajans, sanat ve kültür ağırlıklı 2. yılı geride bıraktı.

Serdivan Ajans 2 Yaşında
banner3

Serdivan Ajans önceki sayılarda olduğu gibi bu ay da dopdolu içeriğiyle okurlarına keyif verecek.

Ebru Sanatından Antik Devire

Röportaj kısmında, usta sanatçı Alparslan Babaoğlu ile Ebru Sanatının bilinmeyen detaylarını okuma fırsatı bulurken, Geleneksel Sanatlarımız köşesinde Antik Devirden bu yana işleme sanatının günümüze geliş süreci ve teknikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Osmanlı’da Farklı Bir Kimlik

Müzik Kültürü köşesinin bu ayki konuğu 2. Mahmut döneminde yaşamış ve askeri kimliğinin yanı sıra müzisyen kişiliği de tarih sayfalarında yer almış, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk resmi marşını besteleyen Giuseppe Donizetti. 

Milli Mücadelemizin Simge Şehri

Her sayısında farklı yörelere ve illere konuk olan Ajans’ın bu ayki durağı ise milli mücadele döneminin simge şehirlerinden Kahramanmaraş. Maraş’a yolunuz düşerse ne yenir, ne içilir, neresi gezilir, nereye gidilir bu sayıda öğrenebilirsiniz.

Gazete, farklı zaman ve mekanda çekilmiş fotoğrafların yorumlandığı Dur ve Bak köşesinde ilgi çekici pozlara yer verirken, Kitap &Film eki ile dram türünde birbirinden güzel film ve kitabı da sizler için bir araya getirdi.

Serdivan Belediyesi'nden yapılan açıklamada; Serdivan Ajans’ın 24. sayısını Serdivan Belediyesi ile Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nden ücretsiz olarak temin edilebileceği belirtilirken; ayrıca gazetenin issuu.com/serdivanajansadresinden de dijital olarak takip edilebileceği bildirildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER