banner28

Serdivan 16 Nisan'a Kadar Tam Kadro Sahada Olacak

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ile birlikte mahalle mahalle gezerek cumhurbaşkanlığı sistemini vatandaşlara anlatıyor.

Serdivan 16 Nisan'a Kadar Tam Kadro Sahada Olacak
banner3

Uzunköy Mahalle sakinlerine yeni sistemi ve ülkemize sağlayacağı avantajları 18 maddeyi tek tek ele alarak anlatan Alemdar ve Çelik, AK Parti Serdivan İlçe Teşkilatı olarak 16 Nisan'a kadar sahada vatandaşlarla birlikte olacaklarını söyledi

Parlamenter Sistem Türkiye’ye Dar Geliyor

Türkiye’deki parlamenter sistemin sözde parlamenter sistem olduğunu ve Türkiye’ye dar geldiğini ifade eden Çelik “Bu sistemde tıkanıklar meydana geldiğini, artık yürüyemeyecek konumda olduğunu 15 Temmuz’da hepimiz gördük.” dedi.

600 Milletvekili Temsiliyette Adalet İçin

Milletvekili sayısının neden 600 olacağı tartışmalarına da açıklık getiren Çelik, “600 milletvekili temsiliyette adaleti sağlayacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin şu anda nüfusu 80 milyon ve bizim 550 tane milletvekilimiz var. Ülkemizdeki nüfusun dışında Avrupa’ya baktığımızda Almanya’nın nüfusu 80 milyon, Almanya’daki milletvekili sayısı 667. İngiltere’nin nüfusu 65 milyon, 1149 tane milletvekili var.” dedi.

Milletin Ayağına Gitmekten Korkanlar Parlamenter Sisteme Sarılıyor

Referandumda neden EVET denilmesi gerektiğine vurgu yapan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, parlamenter sistemin artık ihtiyacı karşılamadığını belirtti

Parlamenter sistemin Türkiye’de gerçek anlamda hiçbir zaman yürümediğini dile getiren Alemdar, “Parlamenter sistem Menderes’in, Özal’ın, Demirel’in ve sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde biraz olsun işledi. 94 yıllık Cumhuriyet tarihimizde 65 hükümet kurulmuş. Demek oluyor ki bu sistem istikrara destek değil ancak yük oluyor.” dedi.

Yalanlara Ve İftiralara Cevap Verme Vaktidir

Baskılarla korku ve endişe yaymanın, milletvekili transferleriyle hükümet yıkma ve hükümet yapmanın sona ereceğini belirten Başkan Alemdar, “Milletin gücüyle seçilmiş milletvekillerinin dışında herkesin müdahale ettiği, herkesin koltuk altına aldığı bir meclisten artık daha güçlü, daha çok söz sahibi olacak bir meclise geçiyoruz. Bundan rahatsızlık duyanlar var. Yalanlarla iftiralarla bu milletin aklını karıştırmaya çalışanlar, milletin ayağına gitmekten korkanlar milletten güç alamayacaklarını bildikleri için cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çıkıp parlamenter sisteme sarılıyorlar.” dedi.

Karar Verirken Milletimizden Başka Kimseye Danışmayız

Türkiye’nin dünya devletlerine karşı askeri ve sanayi anlamında üretime geçerek kendi ihtiyaçlarını karşıladığı gibi artık ihracata başladığını da vurgulayan Alemdar, kendi siyasi kararlarını verme konusunda milletten başka hiç kimseye danışma gereği duymadıklarını ve duymayacaklarını ifade etti.

Alemdar, konuşmasının sonunda millete olan güvenlerinin tam olduğunu ifade ederek, "Bizim milletimiz her şeyin farkında. Bugüne kadar her zaman doğru kararlar vermiştir. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi milletin üzerinde bir güç tanımadık, tanımayız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2017, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER