Sepaş Enerji ile 200 çocuk ‘Enerji Tasarruf Uzmanı’ oldu

Açıldığı günden bu yana 100 binden fazla çocuğu meslekleri deneyimlemesi için ücretsiz misafir eden KidZania İstanbul, 5’inci yaş kutlamaları kapsamında ‘Daha iyi bir dünya için kocaman bir kalbim var’ diyen iş ortaklarıyla binlerce çocuğu misafir ediyor. Yine bu kapsamda Sepaş Enerji tarafından Çocuklar Ülkesi KidZania’da açılan Sepaş Enerji Elektrik Merkezi’nde, Başiskele Çocuk Üniversitesi’nden 200 özel yetenekli çocuk ağırlandı. Sepaş Enerji Genel Müdürü H. Çağrı Poyraz’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte Poyraz, çocuklarla enerji tasarruf yöntemlerini uygulamalı olarak aktardı.

Sepaş Enerji ile 200 çocuk ‘Enerji Tasarruf Uzmanı’ oldu
banner3

100 binden fazla çocuğu ücretsiz olarak konuk eden Çocuklar Ülkesi KidZania İstanbul; beşinci yaş kutlamaları kapsamında ‘Daha iyi bir dünya için kocaman bir kalbim var’ diyen iş ortaklarıyla yıl boyunca binlerce çocuğu misafir ediyor. KidZania İstanbul CEO’su Ebru Timur yıl boyu çocukların yüzünü güldürmeye devam edeceklerini açıklayarak, “Çocuklar bildiklerini arzular. KidZania’da çocuklar meslekleri deneyimlerken, ideallerine kavuşuyor. Liderlik etmenin yanı sıra, ekip olmayı öğreniyor, yardımseverliği, paylaşmayı içselleştiriyor” dedi.

 

Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli’nde hizmet verdiği 1,7 milyon müşterinin hayatına hizmetlerinin yanı sıra yürüttüğü sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle dokunmaya önem veren Sepaş Enerji, özel yetenekli çocuklara yeteneklerine uygun alanlarda ücretsiz eğitim desteği veren Başiskele Çocuk Üniversitesi’nden 200 çocuğu, bu yıl 5. yaşını kutlayan Çocuklar Ülkesi KidZania’da bulunan Sepaş Enerji Elektrik Merkezi’nde ağırladı. Sepaş Enerji Elektrik Merkezi’ni ziyaret eden 200 çocuk Enerji Tasarruf Uzmanı olurken, günlük hayatın ayrılmaz bir parçası olan enerjinin ne olduğunu, hangi alanlarda kullanıldığını, önemini ve enerji tasarrufu hakkında püf noktaları öğrendi.

 

Enerjinin üretiminden kullanıcılara kadarki yolculuğu görme fırsatı yakalayan çocuklarla bir araya gelen Sepaş Enerji Genel Müdürü H. Çağrı Poyraz, “Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan elektriğin üretimini görmeleri, enerjinin evlere nasıl dağıldığını öğrenmeleri, karbon ayak izi hakkında bilgilenmeleri çok değerli. Sepaş Enerji olarak buna aracı olduğumuz ve Başiskele Çocuk Üniversitesi’nden gelen 200 öğrenciye ev sahipliği yaptığımız için büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

KidZania Hakkında:

2014 yılında açılan KidZania, toplam 8 bin metrekarelik bir alanda faaliyet gösteriyor. Çocuklara uygun boyutlarda tasarlanmış, gerçek bir şehir düzenlemesine sahip olan Çocuklar Ülkesi KidZania’da, hastane, itfaiye, tiyatro, arkeoloji müzesi, üretim fabrikaları, havacılık akademisi, diş sağlığı merkezi, banka, stadyum gibi 65 aktivite alanı bulunuyor. KidZania’da çocuklar gerçek dünyanın bir simülasyonu ile geleceğe hazırlanırken; bol bol eğlenme ve öğrenme olanağı buluyor. 4-14 yaş aralığındaki çocukları ağırlayan KidZania’da, 7 yaşın üstündeki çocuklar anne ve babaları olmadan diledikleri gibi vakit geçirebiliyor. İsteyen ebeveynler ise, 5-14 yaş arasındaki çocuklarını KidZania’daki deneyimli KidZitter’lara emanet ederek gönül rahatlığıyla kendilerine zaman ayırabiliyor ve alışverişin keyfini çıkarabiliyor. Çocuklar, gün boyunca KidZania’da farklı meslekleri deneyimlerken veliler ise KidZitter’lar sayesinde gönül rahatlığıyla kendilerine daha fazla zaman ayırabiliyor. Aktivitelerin yanı sıra, özel alanlarda kutlamaların yapıldığı KidZaina’da, çocuklara özel doğum günü partileri de düzenleniyor.

 

 

Başiskele Çocuk Üniversitesi Nedir?

Başiskele Belediyesi olarak, Başiskele Belediye Meclisi'nin 02.05.2016 Gün ve 48 No'lu Kararı ile yine, Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ile Başiskele Belediye Başkanlığı arasında 02.03.2017 tarihinde imzalanan protokolle hayata geçirilmiş olan bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu proje kapsamında, bölgemizde ikamet eden veya eğitim gören 8-12 yaş aralığındaki özel yetenekli çocuklarımıza, yeteneklerine uygun alanlarda ücretsiz eğitim desteği verilmektedir.

 

Başiskele Çocuk Üniversitesi projesi, Millî Eğitim Bakanlığı okullarının bir alternatifi değildir. Bu proje ile özel yetenekli çocuklarımızın, okul dışı serbest zamanlarında alacakları eğitimlerle; yaparak, yaşayarak ve eğlenerek; bilimsel ve eleştirel düşünme, sorgulama, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazanmalarının yanı sıra; erken yaşta yeteneklerini keşfetmeleri ve yeteneklerine uygun alanlarda eğitim desteği almaları hedeflenmiştir.

 

Başiskele Çocuk Üniversitesi'nde görev alan akademisyenler, eğitimciler ve psikologlarla; çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişimlerini sağlıklı bir şekilde artırmaya yönelik eğitimler verilmektedir.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER